Viac

  Únia autodopravcov Slovenska hodinu blokovala hraničný priechod Vyšné Nemecké. Hrozí trvalou blokádou

  Únia autodopravcov Slovenska (UNAS) vo štvrtok na hodinu od 13.00 do 14.00 h zablokovala hraničný priechod Vyšné Nemecké zo slovenskej strany. Vyjadrila tým podporu poľským kolegom, ktorí už niekoľko dní protestujú proti liberalizácii pravidiel EÚ pre ukrajinských dopravcov.

  --- Reklama ---

  Autodopravcovia prehradili cestu k priechodu osobnými autami. Na proteste sa zúčastnili aj zástupcovia poľských dopravcov, ktorí v Poľsku zablokovali hranicu s Ukrajinou.

  Hrozia úplným zablokovaním hranice

  Slovenskí autodopravcovia hrozia, že ak Európska komisia (EK) situáciu nebude riešiť, hranicu s Ukrajinou zablokujú úplne. Žiadajú, aby Brusel zaviedol pre ukrajinské vozidlá povolenky na prepravy, pretože európske spoločnosti im nevedia konkurovať.

  „Počkáme sedem dní, či nám odpovedia a či budú riešiť tie povolenia alebo nie. Pokiaľ nebude nejaký posun, Poliaci pokračujú v blokovaní hraníc ďalej a my sa pridáme s tým, že už zavrieme celé Vyšné Nemecké. Budeme musieť, lebo inak sa to nedá,“ uviedol predseda UNAS Stanislav Skala. Avizoval, že podobne sa už ozývajú aj maďarskí kolegovia.

  --- Reklama ---
  Zdroj: TASR - Roman Hanc

  UNAS nesúhlasí s nariadením Európskej komisie, ktorá po invázii ruských vojsk na Ukrajinu zrušila vydávanie povolení pre ukrajinských dopravcov na vstup do EÚ.

  „Blokáda nemala vplyv na činnosť pobočky colného úradu (CÚ) Vyšné Nemecké,“ uviedla po proteste hovorkyňa CÚ Košice Katarína Daňková.

  Hovorkyňa Prezídia Policajného zboru (PZ) Denisa Bárdyová uviedla, že príslušníci PZ dohliadali na dodržiavanie verejného poriadku a dopravní policajti riadili a usmerňovali premávku tak, aby sa dopravná situácia na mieste nezhoršovala. „Polícia dopravnú situáciu monitoruje a je pripravená prijať operatívne aj ďalšie opatrenia,“ uviedla počas akcie.

  Zdroj :
  TASR

  Autor

  Najnovšie články

  Súvisiace články

  Druhá zahraničná cesta prezidenta Petra Pellegriniho viedla do Poľska, kde ho dnes vo Varšave prijal poľský prezident Andrzej Duda.

  Prezident SR odsúdil streľbu na D. Trumpa a prerastanie násilia do politiky

  Po páde stanu na festivale Pohoda zasahovalo 30 hasičov

  Polícia začala pre pád stanu na festivale Pohoda trestné stíhanie

  Slovensko zažíva energetickú kalamitu. Bez prúdu je viac ako 10-tisíc domácností na celom území krajiny

  Pandemická skupina má o zdravotných predpisoch rokovať opäť v auguste

  Hygienickým požiadavkám na kúpanie nevyhoveli 4 vodné plochy a jedno kúpalisko

  Ak potrebujú slovenské domácnosti šetriť, 66 % z nich obmedzí najmä nákupy oblečenia. Vyplýva to z prieskumu spoločnosti KRUK.

  Slováci riešia obsah svojej poistky až, keď je neskoro

  podvodom vylákali takmer 30-tisíc eur

  Viac než polovica zamestnancov považuje možnosť pracovať z domu za samozrejmosť, ukázal prieskum