Viac

  Trump zdieľal tajné informácie o jadrových ponorkách

  Bývalý americký prezident Donald Trump zdieľal tajné informácie o amerických jadrových ponorkách s austrálskym podnikateľom Anthonym Prattom. TASR správu prevzala v piatok z webovej stránky denníka The New York Times (NYT), ktorý sa odvoláva na zdroje oboznámené so situáciou.

  --- Reklama ---

  K odovzdaniu informácií malo dôjsť počas rozhovoru v Trumpovom súkromnom klube a rezidencii v Mar-a-Lago na Floride. Majiteľ najväčšej spoločnosti na výrobu papierových obalov na svete a miliardár Pratt je člen klubu Mar-a-Lago.

  Trump mu podľa NYT povedal, koľko jadrových hlavíc môžu ponorky niesť a ako blízko sa môžu nepozorovane dostať k cieľom. Podnikateľ neskôr citlivé informácie zdieľal s ďalšími osobami. Trumpova indiskrétnosť by podľa zdrojov NYT mohla ohroziť americkú jadrovú flotilu.

  Trump zdieľal tajné informácieZdroj: TASR

  Správy o prezradení informácii o ponorkách sprostredkovala ako prvá austrálska televízna stanica ABC News. Prokurátori spolupracujúci s osobitným vyšetrovateľom Jackom Smithom v tomto prípade Trumpa vypočuli počas vyšetrovania nesprávneho zaobchádzania s prísne tajnými vládnymi dokumentami po odchode z Bieleho domu.

  --- Reklama ---

  Ďalší zdroj pre NYT uviedol, že Pratt je jednou z viac než 80 osôb, ktoré by podľa prokurátora mohli svedčiť proti Trumpovi. Súdny proces by sa mal začať v máji 2024 na Floride. Na žiadosť NYT o vyjadrenie Trumpov hovorca bezprostredne nereagoval, Smith sa rozhodol nevyjadrovať.

  Autor

  Najnovšie články

  Súvisiace články

  Trapas amerického prezidenta. Biden na summite NATO predstavil Zelenského ako Putina

  Najdôveryhodnejším slovenským politikom je Pellegrini

  So slovenčinou sa dohovoríš aj v zahraničí. Študenti sa ju učia v týchto štátoch sveta

  Žena zahynula po útoku medveďa počas turistiky v rumunských Južných Karpatoch. Medveďa policajti zastrelili.

  V Karpatoch medveď zabil mladú ženu

  Brazílska federálna polícia obvinila bývalého prezidenta Jaira Bolsonara z defraudácie šperkov v hodnote 6,8 milióna brazílskych realov.

  Brazílsky exprezident je obvinený z defraudácie šperkov v hodnote 6,8 milióna realov

  Rusko v pondelok vykonalo rozsiahly raketový útok na Ukrajinu. Terčom sa stalo aj hlavné mesto Kyjiv či Kryvyj Rih v Dnipropetrovskej oblasti.

  Ruský útok zasiahol najväčšiu detskú nemocnicu v Kyjive

  Parlamentné voľby vo Francúzsku vyhrala ľavica

  V Česku vystrája počasie

  V susednom Česku vystrája počasie. Búrky tam majú prvú obeť

  Americký prezident Joe Biden sa v stredu zaviazal, že bude naďalej pokračovať v snahe o znovuzvolenie za prezidenta.

  Biden odmieta žiadosti demokratov, aby stiahol svoju kandidatúru