Viac

  Takmer polovica Slovákov cestuje na zahraničnú dovolenku bez poistenia

  Takmer polovica obyvateľov Slovenska nemyslí pri dovolenkovaní v zahraničí na cestovné poistenie. Prípadne sa spolieha len na Európsky preukaz zdravotného poistenia, ktorý nekryje všetky situácie, ktoré môžu pri cestovaní nastať. Vyplynulo to z interných dát portálu pre porovnávanie cien poistení superpoistenie.sk.

  --- Reklama ---

  „Európsky preukaz zdravotného poistenia kryje ošetrenie a náklady na zdravotnú starostlivosť len v štátnych zariadeniach, podobne ako občanovi danej krajiny. Naproti tomu komerčné cestovné poistenie kryje zdravotnú starostlivosť či hospitalizáciu aj v súkromných zariadeniach, ale aj doplatky za lieky či prípadnú repatriáciu,“ uviedol Vladimír Cvik z portálu superpoistenie.sk. Zdôraznil, že okrem liečebných nákladov cestovné poistenie obsahuje širokú paletu poistení mnohých ďalších rizík a nebezpečenstiev, ktoré nás môžu na dovolenke a cestách do zahraničia nemilo prekvapiť.

  Zdroj: Shutterstock

  Základné poistenie, ktoré spravidla obsahuje iba úhradu liečebných nákladov, využíva 21 % dovolenkárov. Komplexné cestovné poistenie vyhľadáva približne jedna tretina ľudí, pričom toto číslo každým rokom stúpa. Podľa Cvika je jedným z dôvodov zvyšujúce sa povedomie o tom, že cenový rozdiel medzi základným a komplexným poistením nie je veľký, pričom balíky cestovného poistenia kryjú väčšinu bežných neočakávaných situácií v zahraničí.

  Čoraz viac obyvateľov rieši cestovné poistenie online. Ide o dlhodobý trend, pričom objem uzatvorených zmlúv rastie každoročne o 10 %. Takmer štvrtina ľudí si podľa údajov portálu zabezpečuje poistenie až v deň odchodu a viac ako polovica ho rieši menej ako tri dni pred odchodom. Tento prístup sa podľa odborníka nemusí vyplatiť a môže viesť k zbytočným komplikáciám.

  Zdroj :
  TASR

  Autor

  Najnovšie články

  Súvisiace články

  Druhá zahraničná cesta prezidenta Petra Pellegriniho viedla do Poľska, kde ho dnes vo Varšave prijal poľský prezident Andrzej Duda.

  Prezident SR odsúdil streľbu na D. Trumpa a prerastanie násilia do politiky

  Po páde stanu na festivale Pohoda zasahovalo 30 hasičov

  Polícia začala pre pád stanu na festivale Pohoda trestné stíhanie

  Slovensko zažíva energetickú kalamitu. Bez prúdu je viac ako 10-tisíc domácností na celom území krajiny

  Pandemická skupina má o zdravotných predpisoch rokovať opäť v auguste

  Hygienickým požiadavkám na kúpanie nevyhoveli 4 vodné plochy a jedno kúpalisko

  Ak potrebujú slovenské domácnosti šetriť, 66 % z nich obmedzí najmä nákupy oblečenia. Vyplýva to z prieskumu spoločnosti KRUK.

  Slováci riešia obsah svojej poistky až, keď je neskoro

  podvodom vylákali takmer 30-tisíc eur

  Viac než polovica zamestnancov považuje možnosť pracovať z domu za samozrejmosť, ukázal prieskum