Viac

  Danko: Pellegrini nespadol z neba, bez koalície by nebol prezidentom

  Prezident Peter Pellegrini nespadol z neba, ale prišiel z koalície a bez koalície by prezidentom nebol. V diskusnej relácii V politike spravodajskej televízie TA3 to povedal šéf SNS Andrej Danko. Ešte predtým skonštatoval, že pre vyriešenie sporu o to, kto má byť novým šéfom parlamentu, bude dôležitý rozhovor Pellegriniho a predsedu vlády Roberta Fica.

  --- Reklama ---

  Opozičný poslanec Tomáš Valášek (Progresívne Slovensko) v tejto súvislosti skonštatoval, že si myslel, že prezidenti na Slovensku sú apolitickí. „Pellegrini, že odstupuje z postu predsedu Hlasu a bude apolitickým prezidentom, je fikcia a fraška,“ uviedol Valášek.

  Danko v reakcii zdôraznil, že koalícia má s Pellegrinim spoločnú históriu. „Aj vďaka môjmu rozhodnutiu v roku 2018 sa stal premiérom a on na to nezabúda,“ povedal Danko s tým, že prezidentom sa zase stal Pellegrini vďaka rozhodnutiu a podpore Roberta Fica. „Veď mi máme svoje väzby,“ doplnil Danko.

  Kontrola preverí postup policajtov v prípade objasňovania dopravnej nehody podpredsedu parlamentu a šéfa SNS Andreja Danka.Zdroj: TASR
  Zdroj :
  SITA

  Autor

  Najnovšie články

  Súvisiace články

  Druhá zahraničná cesta prezidenta Petra Pellegriniho viedla do Poľska, kde ho dnes vo Varšave prijal poľský prezident Andrzej Duda.

  Prezident SR odsúdil streľbu na D. Trumpa a prerastanie násilia do politiky

  Po páde stanu na festivale Pohoda zasahovalo 30 hasičov

  Polícia začala pre pád stanu na festivale Pohoda trestné stíhanie

  Slovensko zažíva energetickú kalamitu. Bez prúdu je viac ako 10-tisíc domácností na celom území krajiny

  Pandemická skupina má o zdravotných predpisoch rokovať opäť v auguste

  Hygienickým požiadavkám na kúpanie nevyhoveli 4 vodné plochy a jedno kúpalisko

  Ak potrebujú slovenské domácnosti šetriť, 66 % z nich obmedzí najmä nákupy oblečenia. Vyplýva to z prieskumu spoločnosti KRUK.

  Slováci riešia obsah svojej poistky až, keď je neskoro

  podvodom vylákali takmer 30-tisíc eur

  Viac než polovica zamestnancov považuje možnosť pracovať z domu za samozrejmosť, ukázal prieskum