Viac

  Stredné školy v Trnavskom kraji ponúkajú ešte 464 voľných miest pre budúcich prvákov

  Stredné školy v zriaďovateľskej pôsobnosti Trnavského samosprávneho kraja majú pre školský rok 2024/2025 ešte stovky voľných miest pre prvákov. Spolu 20 stredných škôl ponúka pred druhým kolom prijímacích skúšok, ktoré budú v utorok 18. júna, ešte 464 voľných miest. Informoval o tom odbor komunikácie Úradu Trnavského samosprávneho kraja.

  --- Reklama ---

  „Župné stredné školy ponúkajú viacero študijných a učebných odborov, z ktorých si záujemcovia môžu vybrať ten, ktorý najviac vyhovuje ich záujmom a kariérnym cieľom. Okrem toho je na viacerých školách dostupná aj možnosť štúdia v systéme duálneho vzdelávania, ktoré kombinuje teoretické vzdelávanie s praktickou prípravou priamo v reálnom pracovnom prostredí,“ povedal trnavský župan Jozef Viskupič. Župa bude podľa neho aj v ďalšom školskom roku podporovať študentov nedostatočne obsadených odborov.

  Do zoznamu podporovaných sú zaradené odbory chemik operátor, záhradnícka výroba a služby, obrábač kovov, agropodnikanie – farmárstvo, murár, praktická sestra, biotechnológia a farmakológia, mäsiar, krajčír – dámske odevy, pričom od budúceho školského roka k nim pribudne aj odbor mechanik nastavovač. Študenti týchto odborov môžu od župy získať mesačné štipendium vo výške 50 eur, bezplatné cestovanie regionálnymi autobusmi aj ubytovanie v internátoch. Tieto benefity kraj poskytuje aj študentom v systéme duálneho vzdelávania.

  Trnavský samosprávny kraj je zriaďovateľom 44 škôl, ktoré v tomto školskom roku navštevuje viac ako 15 800 študentov. Z tohto počtu je približne 3700 prvákov a takmer tritisíc maturantov.

  žiaci stredných škôlZdroj: TASR
  Zdroj :
  SITA

  Autor

  Najnovšie články

  Súvisiace články

  Druhá zahraničná cesta prezidenta Petra Pellegriniho viedla do Poľska, kde ho dnes vo Varšave prijal poľský prezident Andrzej Duda.

  Prezident SR odsúdil streľbu na D. Trumpa a prerastanie násilia do politiky

  Po páde stanu na festivale Pohoda zasahovalo 30 hasičov

  Polícia začala pre pád stanu na festivale Pohoda trestné stíhanie

  Slovensko zažíva energetickú kalamitu. Bez prúdu je viac ako 10-tisíc domácností na celom území krajiny

  Pandemická skupina má o zdravotných predpisoch rokovať opäť v auguste

  Hygienickým požiadavkám na kúpanie nevyhoveli 4 vodné plochy a jedno kúpalisko

  Ak potrebujú slovenské domácnosti šetriť, 66 % z nich obmedzí najmä nákupy oblečenia. Vyplýva to z prieskumu spoločnosti KRUK.

  Slováci riešia obsah svojej poistky až, keď je neskoro

  podvodom vylákali takmer 30-tisíc eur

  Viac než polovica zamestnancov považuje možnosť pracovať z domu za samozrejmosť, ukázal prieskum