Viac

  Slovenskí pacienti rozhodli. Toto sú podľa nich najhoršie a najlepšie nemocnice

  Pacienti za minulý rok z fakultných a univerzitných nemocníc najlepšie hodnotia Detskú fakultnú nemocnicu (DFN) Košice. Naopak, najhoršie sa umiestnila Fakultná nemocnica Trnava.

  --- Reklama ---

  Zo všeobecných nemocníc má najlepšie hodnotenie Hornooravská nemocnica s poliklinikou Trstená, najhoršie má Všeobecná nemocnica s poliklinikou Veľký Krtíš. Vyplýva to z rebríčka nemocníc súkromnej zdravotnej poisťovne Dôvera.

  Spomedzi špecializovaných zdravotníckych zariadení sa najvyššie umiestnilo Kardiocentrum Agel v Košiciach. Najhoršie hodnotenie mala Psychiatrická nemocnica Philippa Pinela v Pezinku. V rámci ostatných zdravotníckych zariadení pacienti najlepšie ohodnotili rehabilitačnú nemocnicu Tetis, najhoršie sanatórium Tatranská Kotlina.

  Celková priemerná známka hodnotenia bola 1,46. „Išlo o najlepšie hodnotenie za celú históriu,“ poznamenal člen predstavenstva Dôvery Marian Faktor. Najlepšie hodnotené zariadenia boli v Žilinskom a Prešovskom kraji. Z hľadiska odbornosti získali najlepšie hodnotenia onkológia v gynekológii a onkológia v ortopédii. Najhoršie známky dostávali nemocnice za stravu.

  --- Reklama ---

  Zdravotná poisťovňa pri zostavovaní rebríčka vychádzala z takmer 9000 dotazníkov vyplnených pacientami. Tí zdravotnícke zariadenia posudzovali v troch oblastiach – spokojnosť s tzv. hotelovými službami (strava a ubytovanie), spokojnosť s prístupom a správaním personálu a zrozumiteľnosť informácií, ktoré dostanú počas hospitalizácie a pri prepúšťaní.

  Zdroj :
  TASR

  Autor

  Najnovšie články

  Súvisiace články

  Pri elektronických testoch na vodičský preukaz je neúspešnosť Slovákov vyššia

  banka, výber z bankomatu, peniaze, mBank

  Klienti jednej z najväčších bánk na Slovensku si priplatia. Už čoskoro zmení svoj cenník poplatkov

  Na pozíciu eurokomisára vláda navrhne Maroša Šefčoviča

  Nemôžeme brať na ľahkú váhu, že nás niekto chce dostať z Európskej únie, hovorí Ódor

  Ministrovi práce a sociálnych vecí sa podarilo nájsť zdroje na zvýšenie dodatočného jednorazového príspevku pre všetkých dôchodcov.

  Dôchodcovia ocenili návrh SNS na prenos rekreačných poukazov seniorom

  Poznáme dôvod, prečo sa zrušil príspevok na zuby. Zdravotné poisťovne pripravujú nové benefity

  Väčšina Ukrajincov si myslí, že aj v prípade redukcie pomoci zo Západu, by krajina mala pokračovať v boji za oslobodenie okupovaných oblastí.

  Slováci v priebehu necelých dvoch dní vyzbierali viac ako milión eur na muníciu pre Ukrajinu

  Pod zámienkou investovania peňazí do kryptomien podvodníci pripravili poškodeného o viac ako 100-tisíc eur.

  Polícia vyšetruje kryptomenový podvod, poškodený prišiel o viac ako 100-tisíc eur