Viac

  Kandidátku Smeru povedie Beňová. Nasleduje Blaha a Kaliňák

  Smer-SD povedie do volieb do Európskeho parlamentu (EP) terajšia europoslankyňa Monika Beňová. Na druhom mieste bude podpredseda parlamentu Ľuboš Blaha a tretie miesto kandidátky obsadí Erik Kaliňák. Na tlačovej konferencii o tom informoval premiér a predseda Smeru-SD Robert Fico.

  --- Reklama ---

  „Toto nie je žiadna hra, aby ste si nemysleli, že nastavujeme nejaké známe politické tváre, ktoré budú na seba ťahať hlasy a potom sa vzdajú výsledku a zostanú tam, kde sú,“ podotkol Fico. Deklaroval, že Blaha a Kaliňák sa po zvolení do EP vzdajú svojich mandátov v Národnej rade SR a odídu do Bruselu.

  Na kandidátke Smeru-SD bude aj právnička Judita Laššáková, súčasná europoslankyňa Katarína Roth Neveďalová či Gabriel Döme. Budú na nej aj ďalší kandidáti za jednotlivé kraje, priblížil Fico.

  Od zvolených europoslancov bude očakávať, aby sa jasne stavali k téme reformy Európskej únie (EÚ), pokiaľ ide o návrhy na zefektívnenie rozhodovania. Pre Smer-SD bude červenou čiarou odobratie práva veta pre niektoré členské štáty. „Poslanci za Smer-SD budú jednoznačne opakovať, že hneď ako bude odobraté ktorémukoľvek členskému štátu právo veta, tak je to začiatok konca EÚ,“ skonštatoval Fico.

  --- Reklama ---
  Zdroj: TASR - Jakub Kotian

  Deklaroval, že v téme migračnej politiky budú presadzovať, aby žiadny nelegálny migrant neprekročil hranice Slovenska. Nelegálna migrácia sa podľa predsedu Smeru-SD musí riešiť v krajinách, kde vzniká. Fico poukázal na to, že ďalšou veľkou témou bude rozširovanie EÚ. Poslanci za Smer-SD budú v tomto prípade strážiť, aby na vstup krajiny do Únie nedostávali prednosť politické kritéria. V oblasti spoločnej poľnohospodárskej politiky očakáva ochranu národno-štátnych záujmov.

  „Považujeme členstvo Slovenska v EÚ za úspešný príbeh. Nie sme nadšení, kto dnes má v rukách Európsku úniu, ale projekt EÚ je správny a veľmi dobrý,“ uviedol Fico. Kampaň chce Smer-SD odštartovať 1. mája. Zúčastní sa nej podľa Fica celé vedenie Smeru-SD bez ohľadu na to, či niekto kandiduje do parlamentu, alebo nie.

  Voľby do EP sa budú na Slovensku konať v sobotu 8. júna. Slováci budú voliť 15 europoslancov na päťročné volebné obdobie. Politické strany alebo koalície môžu podávať kandidátne listiny do eurovolieb najneskôr v nedeľu (10. 3.).

  Zdroj :
  SITA

  Autor

  Najnovšie články

  Súvisiace články

  Pri elektronických testoch na vodičský preukaz je neúspešnosť Slovákov vyššia

  banka, výber z bankomatu, peniaze, mBank

  Klienti jednej z najväčších bánk na Slovensku si priplatia. Už čoskoro zmení svoj cenník poplatkov

  Na pozíciu eurokomisára vláda navrhne Maroša Šefčoviča

  Nemôžeme brať na ľahkú váhu, že nás niekto chce dostať z Európskej únie, hovorí Ódor

  Ministrovi práce a sociálnych vecí sa podarilo nájsť zdroje na zvýšenie dodatočného jednorazového príspevku pre všetkých dôchodcov.

  Dôchodcovia ocenili návrh SNS na prenos rekreačných poukazov seniorom

  Poznáme dôvod, prečo sa zrušil príspevok na zuby. Zdravotné poisťovne pripravujú nové benefity

  Väčšina Ukrajincov si myslí, že aj v prípade redukcie pomoci zo Západu, by krajina mala pokračovať v boji za oslobodenie okupovaných oblastí.

  Slováci v priebehu necelých dvoch dní vyzbierali viac ako milión eur na muníciu pre Ukrajinu

  Pod zámienkou investovania peňazí do kryptomien podvodníci pripravili poškodeného o viac ako 100-tisíc eur.

  Polícia vyšetruje kryptomenový podvod, poškodený prišiel o viac ako 100-tisíc eur