Viac

  Slovenské mestá a obce sa dnes zapoja do Hodiny Zeme. Večer vypnú na hodinu osvetlenie

  Mnohé mestá a obce sa aj tento rok zapoja do medzinárodnej kampane Hodina Zeme 2024. Dôsledky klimatických zmien a potrebu udržateľného nakladania s prírodnými zdrojmi v samospráve si dnes pripomenú symbolickým vypnutím osvetlenia na verejnom alebo neverejnom objekte v čase od 20:30 do 21:30.

  --- Reklama ---

  „V tomto čase zhasnú osvetlenia na významných verejných objektoch či reklamných pútačoch vo svojich samosprávach, čím dajú najavo, že si uvedomujú dôsledky klimatických zmien, vyčerpateľnosť prírodných zdrojov, limity našej Zeme a potrebu udržateľného konania a správania v samospráve, ale aj u jednotlivcov,“ uviedol predseda Združenia miest a obcí Slovenska (ZMOS) Jozef Božik.

  Ako ďalej dodal, samosprávy vytvárajú nielen prostredie na zvyšovanie osvety o potrebe zmeny správania svojich obyvateľov smerom k udržateľnému nakladaniu s verejnými a prírodnými zdrojmi, ale aj sami mobilizujú k takémuto konaniu. Poukázal na to, že zmeny nie sú možné zo dňa na deň, ani z roka na rok.

  Realizujú sa postupne, napríklad rekonštruovaním a vykurovaním verejných budov, obhospodarovaním verejných priestranstiev, miestnymi iniciatívami pre obyvateľov a tiež procesmi na úradoch. Do projektu Hodina Zeme sa tento rok zapoja napríklad mestá Bánovce nad Bebravou, Bardejov, Myjava, Nové Zámky, Piešťany, Prešov, Púchov, Senica, Partizánske a ďalšie samosprávy.

  --- Reklama ---

  Do iniciatívy Hodina Zeme sa zapojí aj Kancelária Národnej rady SR, a preto od 20:30 do 21:30bude vypnuté štandardné osvetlenie paláca Bratislavského hradu.

  Zdroj: TASR - Pavol Zachar
  Zdroj :
  SITA

  Autor

  Najnovšie články

  Súvisiace články

  Z dôvodu vážnej dopravnej nehody na diaľnici D1 v smere z Trnavy do Trenčína polícia uzavrela diaľnicu D1, a to už od križovatky Trnava.

  Ďalší útok medveďa na Slovensku. Na miesto smeruje záchranársky vrtuľník

  Slovenský hrubý domáci produkt (HDP) na obyvateľa podľa parity kúpnej sily bol v minulom roku v rámci EÚ štvrtý najslabší.

  Koľko Slovákov má finančnú rezervu? Toto číslo ťa možno šokuje

  Fico by chcel na poste predsedu parlamentu Andreja Danka

  SNS navrhuje, aby mohli zamestnanci rekreačný poukaz preniesť na rodiča

  Priemerná nominálna mesačná mzda zamestnanca v hospodárstve SR dosiahla v roku 2023 hodnotu 1430 eur. Medziročne sa zvýšila o 9,7 %.

  Nominálne mzdy rástli vo všetkých odvetviach. V niektorých však naďalej klesala zamestnanosť

  Vážna autonehoda v Košiciach. Hlásia niekoľko zranených

  Belgicko vyšetruje podozrenia, že Rusko sa snaží ovplyvniť eurovoľby

  Eurokomisia

  Európska komisia má obavy, či bude Slovensko vedieť zaručiť, že sa nebudú rozkrádať financie z Plánu obnovy