Viac

  Slováci podľahli dovolenkovému ošiaľu. Cestovné kancelárie majú už letné zájazdy takmer vypredané

  Letné dovolenky v ponuke cestovných kancelárií sú už na približne 70 až 75 % vypredané. Podľa viacerých cestovných kancelárií je v tomto roku o kúpu letných dovoleniek mimoriadny záujem už od spustenia predaja zájazdov first minute. Najväčší záujem majú dovolenkári v tomto roku o Turecko. Pre TASR to uviedli oslovené cestovné kancelárie.

  --- Reklama ---

  „Aktuálne máme na letnú sezónu vypredaných 70 % kapacít. S kúpou letnej dovolenky odporúčame nečakať, nakoľko kapacity sa rýchlo míňajú a častokrát sa stáva, že dopyt počas letných prázdnin prevyšuje ponuku,“ uviedla hovorkyňa DER Touristik SK Alica Šipošová. Cestovná kancelária Satur má predaných približne 75 % kapacít, najžiadanejšie letné zájazdy sú už takmer vypredané aj v CK Hydrotour.

  Slováci majú tento rok o dovolenky mimoriadny záujem

  Počet predaných zájazdov pred letnou sezónou podľa cestovných kancelárií nasvedčuje, že tohtoročná letná dovolenková sezóna prekoná minuloročné čísla a presiahne úroveň spred pandémie.

  Slovenskí dovolenkári čoraz viac nakupujú dovolenky v predstihu. Zvýšený záujem o letné dovolenky first moment zaznamenali viaceré cestovné kancelárie. „Trend kúpy dovolenky v predstihu už dorazil aj na Slovensko a záujem o tzv. first moment zájazdy každým rokom rastie. Záujem o first moment na túto letnú dovolenkovú sezónu narástol medziročne o približne 20 %,“ priblížila Darina Baranová z CK Satur. Dovolenkári pritom začínajú na nasledujúcu letnú sezónu nakupovať dovolenky už v jesennom období.

  --- Reklama ---
  letná dovolenka, cestovná kancelária, letoZdroj: Shutterstock

  Medzi dovolenkármi je v tomto roku najväčší záujem o pobyty v Turecku. Nezaostáva ani Cyprus, Egypt, Tunisko či Grécko. Vyhľadávané sú tiež pláže na Malorke či v Chorvátsku, kde sa v súčasnosti už dá dostať aj letecky.

  Veľký záujem dovolenkárov o kúpu letnej dovolenky v predstihu však zmenšil kapacity last minute pobytov. V období letných prázdnin môže dokonca dopyt po dovolenke na poslednú chvíľu prevýšiť ponuku. „Zaujímavé last minute ponuky budú skôr výnimočné, napríklad v prípadoch, keď niekto stornuje zájazd,“ upozornil Tomáš Lazarov z CK Hydrotour.

  Zdroj :
  TASR

  Autor

  Najnovšie články

  Súvisiace články

  Druhá zahraničná cesta prezidenta Petra Pellegriniho viedla do Poľska, kde ho dnes vo Varšave prijal poľský prezident Andrzej Duda.

  Prezident SR odsúdil streľbu na D. Trumpa a prerastanie násilia do politiky

  Po páde stanu na festivale Pohoda zasahovalo 30 hasičov

  Polícia začala pre pád stanu na festivale Pohoda trestné stíhanie

  Slovensko zažíva energetickú kalamitu. Bez prúdu je viac ako 10-tisíc domácností na celom území krajiny

  Pandemická skupina má o zdravotných predpisoch rokovať opäť v auguste

  Hygienickým požiadavkám na kúpanie nevyhoveli 4 vodné plochy a jedno kúpalisko

  Ak potrebujú slovenské domácnosti šetriť, 66 % z nich obmedzí najmä nákupy oblečenia. Vyplýva to z prieskumu spoločnosti KRUK.

  Slováci riešia obsah svojej poistky až, keď je neskoro

  podvodom vylákali takmer 30-tisíc eur

  Viac než polovica zamestnancov považuje možnosť pracovať z domu za samozrejmosť, ukázal prieskum