Viac

  Rakúsko: Google Maps vymazali fotografie lokalít vytvorené umelou inteligenciou

  Spoločnosť Google odstránila zo svojich máp desiatky záberov lokalít v Rakúsku, ktoré environmentálni aktivisti z hnutia Posledná generácia upravili pomocou umelej inteligencie tak, aby upozornili na potenciálny vplyv zmeny klímy. Zábery zachytávali napríklad vyschnutý Dunaj, jazerá bez vody a alpské vrcholy bez snehu, ako by boli vyzerať v roku 2070. TASR o tom informuje podľa správy agentúry AFP.

  --- Reklama ---

  „Naše pravidlá jasne zakazujú obsah, ktorý nie je založený na skutočnosti alebo presne nezobrazuje danú lokalitu. Predmetné fotografie porušujúce tieto zásady odstraňujeme,“ uviedol v sobotu pre AFP hovorca spoločnosti Google. Environmentálne hnutie uviedlo, že ho neprekvapilo konanie spoločnosti. „Ignorujú klimatickú katastrofu, rovnako ako úrady a veľké spoločnosti,“ vyhlásila jeho hovorkyňa Marina Hagenová-Canavalová.

  Rakúsko: Google Maps vymazali fotografie lokalít vytvorené umelou inteligenciouZdroj: Shutterstock

  Skupina predtým informovala, že zábery zverejnila v Google Maps, aby upozornila turistov, využívajúcich túto službu na plánovanie svojich dovoleniek, na riziko rastúcich teplôt v dôsledku zmeny klímy.

  Posledná generácia zorganizovala aj iné protestné akcie vrátane blokovania ciest, či prerušenie maratónu v Ríme. Začiatkom júna na fasádu sídla nemeckého kancelára Olafa Scholza v Berlíne namaľovali aktivisti slogan „Buď úprimný“. Hnutie taktiež avizovalo, že podnikne ďalšie kroky, a to aj prostredníctvom internetu.

  Zdroj :
  TASR

  Autor

  Najnovšie články

  Súvisiace články

  Takto vyzerala streľba na Donalda Trumpa. Útočník je mŕtvy, hlásia zranených

  Trapas amerického prezidenta. Biden na summite NATO predstavil Zelenského ako Putina

  Najdôveryhodnejším slovenským politikom je Pellegrini

  So slovenčinou sa dohovoríš aj v zahraničí. Študenti sa ju učia v týchto štátoch sveta

  Žena zahynula po útoku medveďa počas turistiky v rumunských Južných Karpatoch. Medveďa policajti zastrelili.

  V Karpatoch medveď zabil mladú ženu

  Brazílska federálna polícia obvinila bývalého prezidenta Jaira Bolsonara z defraudácie šperkov v hodnote 6,8 milióna brazílskych realov.

  Brazílsky exprezident je obvinený z defraudácie šperkov v hodnote 6,8 milióna realov

  Rusko v pondelok vykonalo rozsiahly raketový útok na Ukrajinu. Terčom sa stalo aj hlavné mesto Kyjiv či Kryvyj Rih v Dnipropetrovskej oblasti.

  Ruský útok zasiahol najväčšiu detskú nemocnicu v Kyjive

  Parlamentné voľby vo Francúzsku vyhrala ľavica

  V Česku vystrája počasie

  V susednom Česku vystrája počasie. Búrky tam majú prvú obeť