Viac

  Slováci, čaká nás novinka v online platbách. Niektoré naše banky už potvrdili spoluprácu s poľskou spoločnosťou

  Poľská spoločnosť Blik chce na Slovensku predstaviť systém online platieb, pôjde o posielanie drobných súm medzi ľuďmi. Ako ďalej informuje portál HNonline.sk, služba by na Slovensku mala byť dostupná v horizonte niekoľkých týždňov. V online obchodoch postačí klientovi zadať vygenerovaný kód, nerieši čísla platobných kariet, QR kódy či komplikované prevody.

  --- Reklama ---

  „Minulý rok sme získali súhlas Národnej banky Slovenska na akvizíciu Viamo, čo viedlo k založeniu spoločnosti Blik SK,“ uviedol pre HN Dariusz Mazurkiewicz, predseda predstavenstva spoločnosti Polski Standard Płatności, prevádzkovateľa mobilného platobného systému Blik. To, ktorých partnerov bude mať na Slovensku a o aký termín ide, Mazurkiewicz nekonkretizoval.

  Ktoré banky potvrdili spoluprácu?

  Kým Slovenská sporiteľňa, Fio banka, ČSOB a 365.bank spoluprácu nateraz vylúčili, UniCredit Bank nebola konkrétna. „O všetkých novinkách budeme informovať včas,“ povedala hovorkyňa UniCredit Bank Zuzana Ďuďáková. Služby sa zrejme dočkajú klienti mBank. Ide podľa ich vyjadrení o zaujímavú možnosť rozšírenia portfólia a zatraktívnenia služieb pre klientov. Spolupráca vidia ako reálnu, no termín spustenia by nateraz neradi špecifikovali.

  O presnom dátume zatiaľ nehovorí ani Tatra banka, no zároveň potvrdila, že ide o hudbu blízkej budúcnosti. „Našim klientom v najbližších mesiacoch sprístupníme platby cez Blik. Podporovať ich budeme prostredníctvom aplikácie Tatra banka Viamo. Klient si v nej bude môcť vygenerovať šesťciferný kód, ktorý následne použije na platbu u obchodníkov a v platobných bránach zapojených do programu Blik,“ tvrdí hovorkyňa Tatra banky Simona Miklošovičová. Podľa portálu Živé.sk by službu mala priniesť aj VÚB banka.

  --- Reklama ---

  Platobný systém Blik umožňuje platiť u obchodníkov, na webe či vkladať a vyberať hotovosť. Rovnako sa dá cez službu rozdeliť účet. Všetko funguje cez vygenerované šesťmiestne kódy z mobilu, ktoré platia dve minúty. Nie je potrebná platobná karta. Firma u nás podľa portálu Živé.sk najskôr začne s platbami na webe a zrejme neskôr bude chcieť rozšíriť službu aj do kamenných obchodov. Vygenerovaný kód z mobilu sa zadá napríklad do platobného terminálu.

  Až 52 % nákupov prebieha onlineZdroj: Shutterstock
  Zdroj :
  SITA

  Autor

  Najnovšie články

  Súvisiace články

  Pri elektronických testoch na vodičský preukaz je neúspešnosť Slovákov vyššia

  banka, výber z bankomatu, peniaze, mBank

  Klienti jednej z najväčších bánk na Slovensku si priplatia. Už čoskoro zmení svoj cenník poplatkov

  Na pozíciu eurokomisára vláda navrhne Maroša Šefčoviča

  Nemôžeme brať na ľahkú váhu, že nás niekto chce dostať z Európskej únie, hovorí Ódor

  Ministrovi práce a sociálnych vecí sa podarilo nájsť zdroje na zvýšenie dodatočného jednorazového príspevku pre všetkých dôchodcov.

  Dôchodcovia ocenili návrh SNS na prenos rekreačných poukazov seniorom

  Poznáme dôvod, prečo sa zrušil príspevok na zuby. Zdravotné poisťovne pripravujú nové benefity

  Väčšina Ukrajincov si myslí, že aj v prípade redukcie pomoci zo Západu, by krajina mala pokračovať v boji za oslobodenie okupovaných oblastí.

  Slováci v priebehu necelých dvoch dní vyzbierali viac ako milión eur na muníciu pre Ukrajinu

  Pod zámienkou investovania peňazí do kryptomien podvodníci pripravili poškodeného o viac ako 100-tisíc eur.

  Polícia vyšetruje kryptomenový podvod, poškodený prišiel o viac ako 100-tisíc eur