Viac

  Slafkovský podpísal osemročnú zmluvu v Montreale. Mladý Slovák zarobí milióny

  Slovenský hokejový talent Juraj Slafkovský v zámorí niekoľko nasledujúcich rokov nemusí riešiť zmluvné záležitosti. Dvadsaťročný košický rodák, ktorého si v lete 2022 vybral klub Montreal Canadiens z prvej priečku draftu nováčikov, totiž s vedením Habs podpísal kontrakt na dlhých osem sezón s platnosťou od leta 2025.

  --- Reklama ---

  Kanadský tím si slovenského krídelníka poistil do roku 2033 a úhrnná suma dohody znie na 60,8 milióna dolárov (vyše 56 miliónov eur). Priemerne tak Slafkovský zarobí 7,6 milióna USD za sezónu (cca 7 miliónov eur).

  Slovenský hokejový talent Juraj Slafkovský v zámorí niekoľko nasledujúcich rokov nemusí riešiť zmluvné záležitosti.

  Hodnotnejší kontrakt v minulosti mal iba Marián Hossa, ktorý v roku 2009 podpísal zmluvu na dvanásť sezón za 63,3 milióna USD (cca 59 miliónov eur). Juraj Slafkovský bude od nasledujúceho leta Slovákom s najvyšším ročným platom v NHL v histórii.

  Slovenský mladík sa vo svojej premiérovej sezóne v zámorí zoznamoval s prostredím a jeho rozlet zbrzdilo zranenie. V ročníku 2023/2024 však už naplno ukazoval svoje schopnosti a v základnej časti nazbieral v 82 dueloch dovedna 50 bodov za 20 gólov a 30 asistencií. V uplynulej sezóne bol tiež lídrom Habs v počte zblokovaných striel (71). V profilige doteraz odohral 121 zápasov a v nich nazbieral 60 bodov (24+36). V NHL je lídrom svojho draftového ročníka v počte zápasov, gólov, asistencií aj bodov.

  --- Reklama ---
  Slovenský hokejový talent Juraj Slafkovský v zámorí niekoľko nasledujúcich rokov nemusí riešiť zmluvné záležitosti.

  „Myslím si, že nad ním všetci príliš skoro lámali palicu. Ľudia zabúdajú, že keď prišiel do ligy, mal len 18 rokov. To je zrazu obrovský skok. Je to výnimočný chlapec a výnimočný hráč. Sme veľmi radi, že ho máme. Podľa mňa má pred sebou skvelú budúcnosť,“ hovoril o klubovom spoluhráčovi Cole Caufield počas nedávnych MS v Česku.

  Juraj Slafkovský sa stal v ostatnej sezóne prvým hráčom v histórii Canadiens, ktorý pred dovŕšením dvadsiatych narodenín (nar. 30. marca 2004) nazbieral 40 kanadských bodov, keď 26. marca asistoval v súboji proti Coloradu Avalanche. A o dva dni neskôr strelil Philadelphii Flyers hetrik.

  Na svojom konte má už aj úspech v reprezentácii, jeho góly pomohli Slovákom k bronzu na ZOH 2022 v čínskom Pekingu. Na MS si zahral v rokoch 2022 a 2024.

  Zdroj :
  SITA

  Autor

  Najnovšie články

  Súvisiace články

  Druhá zahraničná cesta prezidenta Petra Pellegriniho viedla do Poľska, kde ho dnes vo Varšave prijal poľský prezident Andrzej Duda.

  Prezident SR odsúdil streľbu na D. Trumpa a prerastanie násilia do politiky

  Po páde stanu na festivale Pohoda zasahovalo 30 hasičov

  Polícia začala pre pád stanu na festivale Pohoda trestné stíhanie

  Slovensko zažíva energetickú kalamitu. Bez prúdu je viac ako 10-tisíc domácností na celom území krajiny

  Pandemická skupina má o zdravotných predpisoch rokovať opäť v auguste

  Hygienickým požiadavkám na kúpanie nevyhoveli 4 vodné plochy a jedno kúpalisko

  Ak potrebujú slovenské domácnosti šetriť, 66 % z nich obmedzí najmä nákupy oblečenia. Vyplýva to z prieskumu spoločnosti KRUK.

  Slováci riešia obsah svojej poistky až, keď je neskoro

  podvodom vylákali takmer 30-tisíc eur

  Viac než polovica zamestnancov považuje možnosť pracovať z domu za samozrejmosť, ukázal prieskum