Viac

  Na Slovensko prichádza nová televízia. Jej hlavou bude bývalý moderátor RTVS

  Bývalý moderátor verejnoprávnej televízie RTVS Miroslav Frindt bude hlavným aktérom a tvárou slovenskej pobočky českej internetovej televízie DVTV. Spustená by mala byť už v lete.

  --- Reklama ---

  Frindt k 30. júnu skončil v RTVS po 25 rokoch. „Čo idem robiť? Verím v nezávislú, nestrannú televíznu žurnalistiku a zároveň si myslím, že aj my novinári máme o čom premýšľať. Minimálne o tom, ako uchopíme verejný priestor ďalej,“ uviedol Frindt na sociálnej sieti na margo svojho nového pôsobenia v DVTV.

  Zatiaľ nie je známe, kto bude druhou tvárou moderátorskej dvojice DVTV na Slovensku. V rozhovore pre Denník SME Frindt naznačil, že je otvorený rozhovorom o akejkoľvek spolupráci s Michalom Kovačičom aj Janou Krescanko Dibákovou. Krescanko Dibáková odišla po 22 rokoch z TV Joj, kde moderovala politickú reláciu Na hrane. Moderátor Kovačič skončil v TV Markíza po tom, čo sa na konci diskusnej relácie Na telo hovoril o cenzúrnych zásahoch vedenia televízie do spravodajstva.

  Bývalý moderátor RTVS Miroslav Frindt bude hlavným aktérom a tvárou slovenskej pobočky českej internetovej televízie DVTV.Zdroj: Shutterstock

  Bývalý šéf televízneho spravodajstva RTVS Frindt naposledy pôsobil ako moderátor relácie Interview. Patrí medzi otvorených kritikov vládneho zákona, ktorým zanikla RTVS a nahradila ju Slovenská televízia a rozhlas – STVR. Ostro kritizoval obsah zákona aj spôsob, akým vláda zákon prijala.

  --- Reklama ---

  „Tak ako samotný zákon vznikal bez verejnej a odbornej diskusie, ani kancelária prezidenta nereagovala na zaslanú žiadosť štrajkového výboru, hoci ju podporili i osobnosti protifašistického a protikomunistického odboja a obavy z novej právnej úpravy vyslovil aj komisár Rady Európy pre ľudské práva. Nezavážili ani argumenty, že zákon o STVR popiera viaceré princípy slobodnej novinárskej tvorby garantované v Európskom akte o slobode médií, teda je v rozpore s európskou legislatívou,“ uviedol na Facebook s tým, že vždy bude podporovať silné verejnoprávne médiá a svojich kolegov.

  Zdroj :
  SITA

  Autor

  Najnovšie články

  Súvisiace články

  Druhá zahraničná cesta prezidenta Petra Pellegriniho viedla do Poľska, kde ho dnes vo Varšave prijal poľský prezident Andrzej Duda.

  Prezident SR odsúdil streľbu na D. Trumpa a prerastanie násilia do politiky

  Po páde stanu na festivale Pohoda zasahovalo 30 hasičov

  Polícia začala pre pád stanu na festivale Pohoda trestné stíhanie

  Slovensko zažíva energetickú kalamitu. Bez prúdu je viac ako 10-tisíc domácností na celom území krajiny

  Pandemická skupina má o zdravotných predpisoch rokovať opäť v auguste

  Hygienickým požiadavkám na kúpanie nevyhoveli 4 vodné plochy a jedno kúpalisko

  Ak potrebujú slovenské domácnosti šetriť, 66 % z nich obmedzí najmä nákupy oblečenia. Vyplýva to z prieskumu spoločnosti KRUK.

  Slováci riešia obsah svojej poistky až, keď je neskoro

  podvodom vylákali takmer 30-tisíc eur

  Viac než polovica zamestnancov považuje možnosť pracovať z domu za samozrejmosť, ukázal prieskum