Viac

  Skupina osôb v nemocnici napadla lekára

  V areáli nemocnice v Rimavskej Sobote napadla skupina osôb primára interného oddelenia. Lekára v službe atakovali verbálne i fyzicky príbuzní hospitalizovaného pacienta, obvineniu z výtržníctva čelia tri ženy. Pre TASR to potvrdila polícia i nemocnica. Na incident upozornila TV Joj.

  --- Reklama ---

  K útoku na lekára došlo v areáli rimavskosobotskej nemocnice ešte 2. júna. Skupina osôb napadla primára interného oddelenia počas jeho služby pri prechádzaní medzi pavilónmi. Polícia z prečinu výtržníctva obvinila tri ženy, ktoré sa skutku dopustili v spolupáchateľstve.

  „V areáli nemocnice fyzicky napadli lekára, čím mu spôsobili aj zranenia. Obvinené sú stíhané na slobode. Prípad je v štádiu vyšetrovania, čakáme na výsledky znaleckého skúmania,“ priblížila pre TASR hovorkyňa Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Banskej Bystrici Mária Faltániová.

  V areáli nemocnice v Rimavskej Sobote napadla skupina osôb primára interného oddelenia. Útočili verbálne a j fyzicky.

  Incident nasnímali aj kamery nemocnice, záznam bol poskytnutý polícii. Nemocnica v súčasnosti zvažuje posilnenie zabezpečenia priestorov urgentného príjmu o prítomnosť súkromnej bezpečnostnej služby.

  --- Reklama ---

  „Tento útok považujeme za neakceptovateľný. Aj preto chceme iniciovať legislatívnu zmenu na zvýšenie právnej ochrany zdravotníkov nielen počas samotného výkonu, ale aj v súvislosti s poskytovanou zdravotnou starostlivosťou. Čoraz viac sa agresivita v spoločnosti prenáša na pôdu nemocníc a polikliník a zdravotníci sa stávajú terčom útokov dokonca aj mimo samotných zariadení,“ skonštatoval pre TASR hovorca Penta Hospitals SK Tomáš Kráľ.

  Zdroj :
  TASR

  Autor

  Najnovšie články

  Súvisiace články

  Väčšina Slovákov má záujem o investovanie do kryptomien, ukázal prieskum

  Správa, ktorá nepoteší slovenských fajčiarov. Elektronické cigarety a nikotínové vrecúška budú drahšie

  Vo výrobnej hale v Sučanoch vypukol požiar, horí aj strecha

  Slováci nedôverujú médiám. Prieskum priniesol najhorší výsledok za 8 rokov

  Slovensko sa v Svetovej ročenke konkurencieschopnosti prepadlo o šesť priečok

  Obrovské prekvapenie. Slovenskí futbalisti zdolali tretí najlepší tím na svete

  Policajt mimo služby začul dron a odhalil pašované cigarety

  Muž roky týral ženu v garáži, už je v rukách polície