Viac

  Ruský súd zamietol žalobu matky Alexeja Navaľného

  Ruský súd zamietol žalobu matky zosnulého opozičného lídra Alexeja Navaľného, v ktorej tvrdila, že jej syn nedostával vo väzení náležitú zdravotnú starostlivosť. Informovali o tom vo štvrtok spolupracovníci Navaľného, ktorý zomrel vo februári v trestaneckom tábore za polárnym kruhom, uvádza agentúra AP.

  --- Reklama ---

  Navaľného matka svoju žalobu predložila súdu v meste Labytnangi, ktoré leží neďaleko trestaneckej kolónie, kde Navaľnyj 16. februára zomrel. Súd sa však matkinou žalobou odmietol zaoberať s argumentom, že takúto sťažnosť by mohol podať len samotný Navaľnyj.

  „Alexej sa mnohokrát sťažoval, že mu v (rôznych) kolóniách neposkytujú zdravotnú starostlivosť. Tieto sťažnosti boli zamietnuté. A teraz, keď bol zabitý, je sťažnosť jeho rodiny s výsmechom zamietnutá,“ napísal na sieti Telegram Ivan Ždanov, riaditeľ Navaľným založenej nadácie Fond boja proti korupcii.

  Navaľnyj si v trestaneckej kolónii IK-3 v Jamalsku odpykával 19-ročný trest odňatia slobody, ktorý bol považovaný za politickú odplatu za jeho dlhoročnú kampaň proti politike Kremľa. Za mrežami bol od januára 2021, keď sa vrátil do Ruska z Nemecka, kde sa uzdravoval po otrave nervovoparalytickou látkou novičok.  

  --- Reklama ---

  V úmrtnom liste sa uvádza, že Navaľnyj zomrel prirodzenou smrťou. Jeho príbuzní a spolupracovníci, ako aj západní politici vinia z politikovej smrti ruského prezidenta Vladimira Putina.

  Zdroj: TASR/AP
  Zdroj :
  TASR

  Autor

  Najnovšie články

  Súvisiace články

  Bezpečnostné orgány v Rumunsku oznámili, že do krajiny vstúpili ruskí špióni, ktorí boli infiltrovaní medzi ukrajinskými utečencami.

  Rumuni medzi ukrajinskými utečencami zachytili ruských špiónov

  Český Senát umožnil, aby boli prijaté nové pravidlá pre partnerstvá párov rovnakého pohlavia. Môžu byť prijaté už vo štvrtok.

  Český senát umožnil prijatie nových pravidiel pre zväzky párov rovnakého pohlavia

  Počas konfliktu na Ukrajine zahynulo už vyše 50.000 príslušníkov ruskej armády. Uviedla to v stredu spravodajská televízia BBC.

  Podľa BBC na Ukrajine zomrelo už viac než 50-tisíc ruských vojakov

  NHL zaznamenala rekord v návštevnosti v rámci jednej sezóny. Na zápasy základnej časti zavítalo viac ako 22,5 milióna fanúšikov.

  NHL zaznamenala v tejto sezóne rekord v návštevnosti

  Ukrajina požiada NATO o zvolanie zasadnutia Rady NATO-Ukrajina s cieľom prediskutovať otázku posilnenia ukrajinskej protivzdušnej obrany.

  Ukrajina zvolá Radu NATO-Ukrajina na posilnenie ochrany svojho neba

  Americký prezident Biden a iracký premiér Súdání rokujú o stiahnutí vojenskej koalície vedenej Spojenými štátmi z Iraku.

  Biden a iracký premiér budú rokovať o stiahnutí koalície vedenej USA z Iraku

  Je tu veľká udalosť vo svete kryptomien, už čoskoro príde bitcoin halving. To znamená zníženie odmeny ťažiarov za vyťažený blok na polovicu.

  Blíži sa bitcoin halving, hodnota kryptomeny môže prudko narásť

  Britská vláda v utorok oznámila, že prijme návrh zákona, ktorý bude kriminalizovať vytváranie sexuálne explicitných deepfake materiálov.

  Vytváranie sexuálne explicitných deepfake materiálov bude v Británii trestné