Viac

  F1: Tréningy na VC Austrálie ovládli Norris a Leclerc. Albon havaroval

  Piatkové voľné tréningy na Veľkú cenu Austrálie monopostov F1 sa stali korisťou britského jazdca Landa Norrisa z tímu McLaren a Monačana Charlesa Leclerca z Ferrari.

  --- Reklama ---

  Norris dosiahol v prvom tréningu na okruhu v Melbourne čas 1:18,564 min. a o 18 stotín sekundy predstihol úradujúceho majstra sveta Maxa Verstappena na Red Bulle. Tretí bol ďalší Brit George Russell z tímu Mercedes (+0,033), štvrtý Leclerc (+0,035). Tréning poznačila havária Alexa Albona, thajský pilot Williamsu stratil kontrolu nad svojím vozidlom vo výjazde zo šiestej zákruty a vrazil do bariéry na pravej a následne i ľavej strane. Z nehody vyviazol bez zranenia.

  V druhom tréningu v Albert Parku bol najrýchlejší Leclerc, ktorý zajazdil čas 1:17,277 min. Druhý Verstappen za ním zaostal o 381 tisícin, tretí bol Španiel Carlos Sainz na Ferrari (+0,430).  

  TASR/AP
  Zdroj :
  TASR

  Autor

  Najnovšie články

  Súvisiace články

  Bezpečnostné orgány v Rumunsku oznámili, že do krajiny vstúpili ruskí špióni, ktorí boli infiltrovaní medzi ukrajinskými utečencami.

  Rumuni medzi ukrajinskými utečencami zachytili ruských špiónov

  Český Senát umožnil, aby boli prijaté nové pravidlá pre partnerstvá párov rovnakého pohlavia. Môžu byť prijaté už vo štvrtok.

  Český senát umožnil prijatie nových pravidiel pre zväzky párov rovnakého pohlavia

  Počas konfliktu na Ukrajine zahynulo už vyše 50.000 príslušníkov ruskej armády. Uviedla to v stredu spravodajská televízia BBC.

  Podľa BBC na Ukrajine zomrelo už viac než 50-tisíc ruských vojakov

  NHL zaznamenala rekord v návštevnosti v rámci jednej sezóny. Na zápasy základnej časti zavítalo viac ako 22,5 milióna fanúšikov.

  NHL zaznamenala v tejto sezóne rekord v návštevnosti

  Ukrajina požiada NATO o zvolanie zasadnutia Rady NATO-Ukrajina s cieľom prediskutovať otázku posilnenia ukrajinskej protivzdušnej obrany.

  Ukrajina zvolá Radu NATO-Ukrajina na posilnenie ochrany svojho neba

  Americký prezident Biden a iracký premiér Súdání rokujú o stiahnutí vojenskej koalície vedenej Spojenými štátmi z Iraku.

  Biden a iracký premiér budú rokovať o stiahnutí koalície vedenej USA z Iraku

  Je tu veľká udalosť vo svete kryptomien, už čoskoro príde bitcoin halving. To znamená zníženie odmeny ťažiarov za vyťažený blok na polovicu.

  Blíži sa bitcoin halving, hodnota kryptomeny môže prudko narásť

  Britská vláda v utorok oznámila, že prijme návrh zákona, ktorý bude kriminalizovať vytváranie sexuálne explicitných deepfake materiálov.

  Vytváranie sexuálne explicitných deepfake materiálov bude v Británii trestné