Viac

  PS: Vláda valcuje Slovensko po vzore autokratov. Hnutie preto organizuje ďalší protest

  Vláda stratila zábrany a valcuje Slovensko po vzore autokratov. Vyhlásilo to hnutie Progresívne Slovensko (PS), ktoré preto avizuje ďalší protest. Ten sa uskutoční vo štvrtok 2. mája o 18:00 na bratislavskom Námestí slobody.

  --- Reklama ---

  Informoval o tom predseda PS Michal Šimečka. Hlavnou témou protestu je boj proti ovládnutiu RTVS. Šimečka tiež zdôraznil, že pre PS je červenou čiarou okradnutie ľudí o ich úspory z dôchodkového druhého piliera. „Nedovoľme Ficovi rozobrať našu krajinu na kúsky. Nedovoľme, aby nás vytiahol preč z Únie. Ukážme mu, že je nás veľa a neustúpime,” vyhlásil predseda PS.

  Šimečka súčasne pripomenul, že predseda vlády Robert Fico (Smer-SD) „si robí zálusk“ na 15 miliárd eur, ktoré si ľudia nasporili v druhom pilieri. „Ak skúsite ľudí okradnúť o ich peniaze, postavíme sa vám na odpor. Dostaneme do ulíc po celom Slovensku desiatky tisíc ľudí a ak bude treba, budeme protestovať každý jeden deň. Až kým sa s hanbou neospravedlníte a nezačnete cúvať,“ zdôraznil Šimečka.

  Zdroj: TASR - Dano Veselský

  Podpredsedníčka výboru Národnej rady SR pre sociálne veci Simona Petrík (PS) uviedla, že druhý pilier sa občanom a občiankam vo veľkej miere oplatí. „Ústava navyše jasne hovorí, že výnos na sporiacich účtoch sa nemôže znižovať, lebo sa siaha na sociálny štandard ľudí v starobe. To znamená, že zásahy, ktoré ešte viac znížia objem peňazí v druhom pilieri, hraničia s protiústavnosťou,“ zdôraznila Petrík.

  --- Reklama ---

  Poslanec Štefan Kišš pripomenul, že Fico v minulosti ľudí vystrašil, aby druhý pilier opustili. „Častými a veľmi škodlivými zásahmi znížil jeho výnosnosť, čím sporiteľov obral o stovky eur mesačne. Napríklad tridsiatnikovi s priemernou mzdou znížil budúci dôchodok o 120 eur, teda dostane za rok o 1 440 eur menej,“ dodal Kišš s tým, že teraz chce stavať diaľnice z úspor ľudí, čím z nich výrazne znižuje výnosy, a teda aj budúce dôchodky. „Navyše ich plánuje dať Číňanom, čo je pre mňa nielen krádež dôchodkov takmer dvoch miliónov ľudí, ale aj vlastizrada,” uzavrel Kišš.

  Zdroj :
  SITA

  Autor

  Najnovšie články

  Súvisiace články

  Muž, obvinený z pokusu o vraždu premiéra Roberta Fica (Smer-SD) ostáva vo väzbe. Rozhodnutie je právoplatné.

  Muž obvinený z pokusu o vraždu Fica ostáva vo väzbe

  Slováci sa vyjadrili, či súhlasia s odstrelom medveďov. Výsledky ankety sú jednoznačné

  Strana Sloboda a Solidarita (SaS) pripravuje zákon na ochranu médií pred politickými tlakmi. Situácia je podľa Gröhlinga veľmi vážna.

  SaS pripravuje zákon na ochranu médií

  Až 4 milióny dospelých Slovákov užívajú výživové doplnky, tretina denne

  Zdravotný stav premiéra zodpovedá prognózam. V pondelok absolvuje kontroly

  Opitý vodič pri Sabinove zrazil 6 ľudí, z toho tri deti. Mal to vraj urobiť úmyselne

  Politológ o voľbách do europarlamentu: Kampani sa nevenuje vyššia pozornosť aj pre únavu voličov

  Priemerná nominálna mesačná mzda zamestnanca v hospodárstve SR dosiahla v roku 2023 hodnotu 1430 eur. Medziročne sa zvýšila o 9,7 %.

  S využitím úspor sporiteľov z druhého piliera na štátne investície väčšina ľudí nesúhlasí