Viac

  Príbuzní pasažierov zmiznutého letu Malaysia Airlines žiadajú nové vyšetrovanie

  Súd v Pekingu v pondelok otvoril nové pojednávanie v prípade odškodného pre rodiny pasažierov letu MH370 leteckej spoločnosti Malaysia Airlines. TASR správu prevzala z agentúry AFP. Lietadlo Boeing 777 zmizlo 8. marca 2014 počas letu z malajskej metropoly Kuala Lumpur do Pekingu. Na palube bolo 239 ľudí, väčšinou Číňanov.

  --- Reklama ---

  Viac než 40 rodín podalo podnet na začatie súdneho konania voči Malaysia Airliness, výrobcovi lietadla spoločnosti Boeing, výrobcovi motorov Rolls Royce a poisťovni Allianz. Okrem odškodného žiadajú vyšetrenie okolností zmiznutia lietadla, uviedol jeden z právnikov pre čínsku štátnu televízia CCTV.

  Príbuzní v pondelok v otvorenom liste požiadali malajského premiéra Anwara Ibrahima o nové pátranie po zmiznutom lietadle. Na pátraní sa chcú spolupodieľať finančne či formou spolupráce so schopnými jednotlivcami či spoločnosťami.

  Súd v Pekingu v pondelok otvoril nové pojednávanie v prípade odškodného pre rodiny pasažierov zmiznutého letu MH370.Zdroj: Profimedia

  Rozsah právomocí čínskeho súdu pri vymáhaní požiadaviek od obvinených spoločností nie je známy. Každá rodina žiada kompenzáciu 10 miliónov až 80 miliónov juanov (asi 1,28 milióna až 10,24 milióna eur) a morálne odškodné približne 3,84 milióna eur až 5,12 milióna eur. Rodiny viac než 110 pasažierov už so žalovanými subjektmi dosiahli dohodu, na základe ktorej dostali 2,5 až tri milióny juanov (približne 320.143 až 384.172 eur).

  --- Reklama ---

  Pod vedením Austrálie sa uskutočnila rozsiahla pátracia operácia na ploche 120.000 štvorcových kilometrov v Indickom oceáne. Našlo sa však len malé množstvo trosiek letu MH370 a pátranie bolo pozastavené v januári 2017. Úspešná nebola ani americká firma Ocean Infinity v roku 2018.

  Zdroj :
  TASR

  Autor

  Najnovšie články

  Súvisiace články

  U našich susedov našli v priebehu jedného dňa päť mŕtvych tiel. Išlo o ženy

  Von der Leyenová: Európska komisia uvoľní zmrazené financie pre Poľsko

  Maďarský parlament bude voliť nového prezidenta v pondelok

  Británia oznámila nové sankcie proti Rusku. Urobila tak pri príležitosti blížiaceho sa druhého výročia vojny na Ukrajine...

  Demokratická únia Maďarov na Ukrajine (UMDSZ) podporuje rozhodnutie začať prístupové rokovania EÚ s Kyjevom.

  Kto bude ďalším prezidentom Maďarska? Orbánova strana má svojho kandidáta

  Austrálskeho biskupa obvinili zo sexuálnych zločinov. Ide o činy spred desiatich rokov

  Biden sa vulgárne vyjadril na adresu Putina. Nazval ho „šialený s***n syn“

  Poslanci Európskeho parlamentu (EP) v stredajšom hlasovaní v Štrasburgu prijali uznesenie, ktoré kritizuje návrh novely Trestného zákona.

  Vláda: Zabezpečenie eurovolieb má stáť takmer 14 miliónov eur