Viac

  Pri vážnej dopravnej nehode v okrese Poltár sa zranili dve osoby. Vodič bol pod vplyvom drog

  Pri dopravnej nehode pri obci Veľká Ves v okrese Poltár, ku ktorej došlo v sobotu (11. 5.) popoludní, sa ťažko zranili dve osoby. Osobné auto, ktoré sa niekoľkokrát prevrátilo, šoféroval mladík bez vodičského oprávnenia a pod vplyvom viacerých drog, na mieste museli zasahovať aj leteckí záchranári. Na sociálnej sieti o tom informovalo Krajské riaditeľstvo Policajného zboru v Banskej Bystrici.

  --- Reklama ---

  „Podľa doposiaľ zistených informácií k nehode došlo v dôsledku neprispôsobenia rýchlosti jazdy stavu a povahe vozovky, ako aj svojim schopnostiam. Za volantom auta sedel 21-ročný muž, ktorý nie je držiteľom vodičského oprávnenia,“ priblížila polícia.

  Osobné auto malo podľa polície približne 40 metrov od obce Veľká Ves prejsť do protismeru a naraziť do priekopy, následne sa pravdepodobne niekoľkokrát prevrátilo. „Vodič bol po nehode podrobený dychovej skúške s negatívnym výsledkom. Bol mu takisto odobratý biologický materiál, ktorého predbežným skúmaním bola zistená prítomnosť amfetamínu, metamfetamínu, tetrahydrokanabinolu a extázy,“ skonštatovala polícia.

  Pri nehode sa ťažko zranil vodič aj jeho 20-ročná spolujazdkyňa, ktorú museli do nemocnice transportovať leteckí záchranári. Polícia v súvislosti s nehodou začala trestné stíhanie pre prečin ublíženia na zdraví, začaté bolo aj trestné stíhanie pre drogovú trestnú činnosť. „Počas dokumentovania dopravnej nehody sa vo vozidle našli podozrivé látky, ktoré budú predmetom expertízneho skúmania,“ vysvetlila polícia.

  Zdroj :
  TASR

  Autor

  Najnovšie články

  Súvisiace články

  Uniesol a znásilnil študentku v Bratislave, pred súd sa však nepostaví. Stíhanie únoscu zastavili

  Až 61,6 percenta ľudí si myslí, že k spáchaniu atentátu na premiéra Roberta Fica najviac prispelo správanie opozičných politikov.

  Čo podľa Slovákov prispelo k spáchaniu atentátu na Roberta Fica? Toto sú výsledky prieskumu

  Muž sa viezol v neuzamknutom aute, nabúral do druhého

  Prezidentka Zuzana Čaputová vyjadrila úprimnú sústrasť všetkým pozostalým pondelňajšej tragickej dopravnej nehody.

  Včerajšia nehoda na D1 si vyžiadala život dvoch hasičov vo veku 27 a 43 rokov. Polícia začala vyšetrovanie, kto je vinní...

  Ak sa parlamentné voľby konali najbližší víkend, vyhrala by ich strana Smer-SD, ktorej by dalo hlas 21,8 percenta voličov.

  Voľby by podľa prieskumu vyhral Smer-SD s tesným náskokom pred PS

  Prezidentka Zuzana Čaputová vyjadrila úprimnú sústrasť všetkým pozostalým pondelňajšej tragickej dopravnej nehody.

  Prezidentka vyjadrila úprimnú sústrasť všetkým pozostalým pondelňajšej tragickej dopravnej nehody

  Muž, obvinený z pokusu o vraždu premiéra Roberta Fica (Smer-SD) ostáva vo väzbe. Rozhodnutie je právoplatné.

  Muž obvinený z pokusu o vraždu Fica ostáva vo väzbe

  Slováci sa vyjadrili, či súhlasia s odstrelom medveďov. Výsledky ankety sú jednoznačné