Viac

  Blinken pricestoval na neohlásenú návštevu Kyjeva potvrdiť podporu USA

  Americký minister zahraničných vecí Antony Blinken v utorok pricestoval do Kyjeva na vopred neohlásenú návštevu Ukrajiny, informuje TASR podľa agentúry AFP. „Vrátil som sa dnes do Kyjeva, aby som potvrdil našu neotrasiteľnú podporu pre Ukrajinu, brániacu svoju slobodu voči ruskej agresii,“ napísal Blinken na sociálnej sieti X.

  --- Reklama ---

  Ide už o Blinkenovu štvrtú návštevu Kyjeva od začiatku ruskej invázie vo februári 2022. V utorok sa má v hlavnom meste Ukrajiny stretnúť s ukrajinským prezidentom Volodymyrom Zelenským, ukrajinským ministrom zahraničných vecí Dmytrom Kulebom či predstaviteľmi občianskej spoločnosti.

  Americký minister zahraničných vecí Antony Blinken v utorok pricestoval do Kyjeva na vopred neohlásenú návštevu Ukrajiny.Zdroj: TASR

  Vysokopostavený predstaviteľ USA, ktorý chcel zostať v anonymite, pre AFP uviedol, že utorková návšteva má byť pevným znamením ubezpečenia pre Ukrajincov, ktorí sa nachádzajú v „očividne“ veľmi náročných situáciách v bojoch na východnom fronte i v spojitosti s ruskými cezhraničnými útokmi na mesto Charkov.

  Blinken má podľa vyjadrení tohto zdroja v úmysle poskytnúť podrobnosti aj o tom, ako bude dodaná americká pomoc, ktorá má Ukrajine pomôcť ukrajinskej obrane a umožniť jej prevziať iniciatívu na bojisku.

  --- Reklama ---

  Americký Kongres pred niekoľkými týždňami schválil nový balík pomoci pre Ukrajinu v hodnote 61 miliárd dolárov, ktorému však predchádzali niekoľkomesačné rokovania a nezhody.

  Zdroj :
  TASR

  Autor

  Najnovšie články

  Súvisiace články

  Muž, obvinený z pokusu o vraždu premiéra Roberta Fica (Smer-SD) ostáva vo väzbe. Rozhodnutie je právoplatné.

  Muž obvinený z pokusu o vraždu Fica ostáva vo väzbe

  Takmer polovica Poliakov nesúhlasí so vstupom krajiny do eurozóny. Poukázali na to výsledky prieskumu poľského CBOS.

  Takmer polovica Poliakov nesúhlasí s prijatím eura

  Strana Sloboda a Solidarita (SaS) pripravuje zákon na ochranu médií pred politickými tlakmi. Situácia je podľa Gröhlinga veľmi vážna.

  SaS pripravuje zákon na ochranu médií

  Hokejové zlato oslavujú v Česku všetci. Aj prezident

  Politológ o voľbách do europarlamentu: Kampani sa nevenuje vyššia pozornosť aj pre únavu voličov

  Priemerná nominálna mesačná mzda zamestnanca v hospodárstve SR dosiahla v roku 2023 hodnotu 1430 eur. Medziročne sa zvýšila o 9,7 %.

  S využitím úspor sporiteľov z druhého piliera na štátne investície väčšina ľudí nesúhlasí

  Voľby do europarlamentu: Hlas bude platný, aj keď volič odovzdá prázdny lístok

  Český prezident Pavel budúci týždeň navštívi Jordánsko. Privezie aj pomoc obyvateľom Gazy