Viac

  Pre tri slovenské okresy platia hydrologické výstrahy 2. stupňa

  Slovenský hydrometeorologický ústav (SHMÚ) vydal hydrologické výstrahy druhého stupňa pre okresy Bratislava, Námestovo a Košice okolie – Hornád. Informuje o tom na svojom webe.

  --- Reklama ---

  „Vzhľadom na vývoj hydrologickej situácie v nemeckom a rakúskom povodí Dunaja očakávame na slovenskom úseku Dunaja a v dolnej časti Moravy výrazný vzostup vodných hladín s prekročením druhého stupňa povodňovej aktivity v stanici Bratislava – Dunaj a Devínska Nová Ves – Morava,“ konštatuje SHMÚ.

  V prípade okresu Námestovo ide o výstrahu pred povodňou z trvalého dažďa. Meteorológovia predpokladajú vzostup vodných hladín na tokoch s možnosťou dosiahnutia a prekročenia vodných stavov zodpovedajúcich stupňom povodňovej aktivity.

  Slovenský hydrometeorologický ústav vydal hydrologické výstrahy druhého stupňa pre okresy Bratislava, Námestovo a Košice okolie - Hornád.Zdroj: TASR

  Pri okrese Košice okolie – Hornád konštatujú, že podľa predpokladaného vývoja poveternostnej a hydrologickej situácie očakávajú vzostup vodnej hladiny na Svinickom potoku s možnosťou dosiahnutia tretieho stupňa povodňovej aktivity.

  --- Reklama ---

  Hydrologická výstraha prvého stupňa bola vydaná pre okresy Dunajská Streda, Čadca, Kysucké Nové Mesto, Tvrdošín, Bardejov, Sabinov, Prešov, Vranov nad Topľou, Svidník, Stropkov, Medzilaborce, Humenné, Michalovce, Trebišov – Roňava i Trebišov – bez Roňavy.

  Zdroj :
  TASR

  Autor

  Najnovšie články

  Súvisiace články

  Pellegrini zložil sľub. Ujíma sa funkcie prezidenta Slovenskej republiky

  Politológ Koziak: Čaputová zastávala prezidentský úrad dôstojne. Nenechala sa zatiahnuť do nechutných zápasov

  Zamestnávatelia môžu spracovávať PN-ky svojich zamestnancov rýchlejšie a jednoduchšie

  Vlaky na Slovensku v pondelok priebežne meškali desiatky minút aj viac ako hodinu. Na niektorých úsekoch išli za odrieknuté iné spoje alebo autobusy.

  Železničná spoločnosť Slovensko nasadzuje ďalšie telové kamery pre vlakvedúcich. Zvyšujú bezpečnosť vo vlakoch

  V Bratislave sa 18. júna bude konať pochod za slobodu a demokraciu

  Mestské kúpaliská v Bratislave sú pripravené. Päť z nich otvára sezónu už zajtra

  Slovenské a rakúske sanitky plánujú historicky prvú zmluvnú spoluprácu

  Medzinárodné novinárske organizácie vyzývajú na stiahnutie návrhu zákona na zrušenie Rozhlasu a televízie Slovenska (RTVS).

  Ďalšia známa tvár sa vytratí zo slovenských obrazoviek. RTVS opúšťa tento moderátor