Viac

  Pre 10 eur hrozí štvorici páchateľov osemročné väzenie

  Trest na tri až osem rokov väzenia hrozí štvorici páchateľov, ktorí fyzicky zaútočili na 43-ročného Prešovčana. Ukradli mu doklady a 10 eur. Ako informovala prešovská krajská policajná hovorkyňa Jana Ligdayová, polícia na základe získanej dôkaznej situácie vzniesla obvinenie zo zločinu lúpeže 22-ročnému mužovi z obce Svinia (okres Prešov) a trom ženám z obce Chminianske Jakubovany (okres Prešov) vo veku 20, 25 a 36 rokov.

  --- Reklama ---

  Skutok spáchali vo štvrtok 7. marca formou spolupáchateľstva. „Predpoludním na ulici L. Novomestského v Prešove, pred jedným z obytných domov, žiadali od 43-ročného miestneho muža fľašu vodky, ktorú im aj dobrovoľne dal. Nasledoval ale fyzický útok od 22-ročného muža, v dôsledku ktorého Prešovčan spadol na zem, kde ho násilím držali všetci štyria,“ opísala Ligdayová incident, pri ktorom mužovi vzali z bundy peňaženku s osobnými dokladmi a desiatimi eurami. „Obvineným v prípade preukázania viny pred súdom hrozí trest odňatia slobody na tri až osem rokov,“ upozornila policajná hovorkyňa.

  Trest na tri až osem rokov väzenia hrozí štvorici páchateľov, ktorí fyzicky zaútočili na 43-ročného Prešovčana. Ukradli mu doklady a 10 eur.Zdroj: Shutterstock
  Zdroj :
  SITA

  Autor

  Najnovšie články

  Súvisiace články

  Z dôvodu vážnej dopravnej nehody na diaľnici D1 v smere z Trnavy do Trenčína polícia uzavrela diaľnicu D1, a to už od križovatky Trnava.

  Ďalší útok medveďa na Slovensku. Na miesto smeruje záchranársky vrtuľník

  Slovenský hrubý domáci produkt (HDP) na obyvateľa podľa parity kúpnej sily bol v minulom roku v rámci EÚ štvrtý najslabší.

  Koľko Slovákov má finančnú rezervu? Toto číslo ťa možno šokuje

  Fico by chcel na poste predsedu parlamentu Andreja Danka

  SNS navrhuje, aby mohli zamestnanci rekreačný poukaz preniesť na rodiča

  Priemerná nominálna mesačná mzda zamestnanca v hospodárstve SR dosiahla v roku 2023 hodnotu 1430 eur. Medziročne sa zvýšila o 9,7 %.

  Nominálne mzdy rástli vo všetkých odvetviach. V niektorých však naďalej klesala zamestnanosť

  Vážna autonehoda v Košiciach. Hlásia niekoľko zranených

  Belgicko vyšetruje podozrenia, že Rusko sa snaží ovplyvniť eurovoľby

  Eurokomisia

  Európska komisia má obavy, či bude Slovensko vedieť zaručiť, že sa nebudú rozkrádať financie z Plánu obnovy