Viac

  Počas veľkonočných sviatkov bude v teréne viac policajtov

  Počas veľkonočných sviatkov bude v teréne viac policajtov. Zvýšené opatrenia platia oddnes do utorka 2. apríla. Príslušníci policajného zboru budú dohliadať na bezpečnosť a plynulosť cestnej premávky. Kontrola bude predovšetkým zameraná na dodržiavanie rýchlosti jazdy či zákaz požívania alkoholických nápojov a iných návykových látok vodičmi.

  --- Reklama ---

  „Predpokladáme zvýšenú intenzitu cestnej premávky, preto budú policajti v prípade potreby nápomocní pri riadení a usmerňovaní dopravy. Tiež budú dohliadať na miesta, kde je možné predpokladať zvýšený počet chodcov, ako sú napríklad kostoly, cintoríny, nákupné centrá a ďalšie miesta. Najmä počas predpokladaného zvýšeného presunu občanov budú policajti preventívne pôsobiť nielen na železničných staniciach, ale aj priamo vo vybraných regionálnych vlakoch, rýchlikoch a v medzinárodných vlakoch,“ informovala hovorkyňa Prezídia Policajného zboru Denisa Bárdyová.

  Počas veľkonočných sviatkov bude v teréne viac policajtov. Zvýšené opatrenia platia oddnes do utorka 2. apríla.Zdroj: Shutterstock

  Všetky krajské riaditeľstvá policajného zboru si na základe vlastných analýz dopravno-bezpečnostnej situácie naplánujú miesta a časy kontrol, a to tak, aby boli efektívne a pôsobili predovšetkým preventívne.

  Bárdyová taktiež informovala, že od začiatku roka 2024 evidujú už 2 267 dopravných nehôd, čo je o 35 menej ako v rovnakom období vlaňajška. O život doposiaľ prišlo 53 ľudí, z ktorých bol jeden motocyklista a 14 chodcov.

  Zdroj :
  SITA

  Autor

  Najnovšie články

  Súvisiace články

  Polícia v Paríži zadržala podozrivého muža z iránskeho konzulátu

  Pri elektronických testoch na vodičský preukaz je neúspešnosť Slovákov vyššia

  banka, výber z bankomatu, peniaze, mBank

  Klienti jednej z najväčších bánk na Slovensku si priplatia. Už čoskoro zmení svoj cenník poplatkov

  Na pozíciu eurokomisára vláda navrhne Maroša Šefčoviča

  Nemôžeme brať na ľahkú váhu, že nás niekto chce dostať z Európskej únie, hovorí Ódor

  Ministrovi práce a sociálnych vecí sa podarilo nájsť zdroje na zvýšenie dodatočného jednorazového príspevku pre všetkých dôchodcov.

  Dôchodcovia ocenili návrh SNS na prenos rekreačných poukazov seniorom

  Poznáme dôvod, prečo sa zrušil príspevok na zuby. Zdravotné poisťovne pripravujú nové benefity

  Väčšina Ukrajincov si myslí, že aj v prípade redukcie pomoci zo Západu, by krajina mala pokračovať v boji za oslobodenie okupovaných oblastí.

  Slováci v priebehu necelých dvoch dní vyzbierali viac ako milión eur na muníciu pre Ukrajinu