Viac

  IS oznámil, že bude podnikať ďalšie útoky na „židov a kresťanov“ po celom svete

  Teroristické hnutie Islamský štát (IS) vo štvrtok vyhlásilo, že bude podnikať ďalšie útoky proti „židom a kresťanom“ po celom svete. TASR prevzala informácie z tlačovej agentúry DPA.

  --- Reklama ---

  Hovorca IS Abú Huzajfa al-Ansárí v 40-minútovej novej zvukovej nahrávke, zverejnenej médiom hnutia al-Furkán, vyzval „osamelých vlkov na útoky proti križiakom (kresťanom) a židom všade vo svete, predovšetkým v Európe, Spojených štátoch a v srdci židovského štátu, meste al-Kuds, a v Palestíne počas ramadánu“. Ramadán je moslimský posvätný mesiac a al-Kuds je arabský názov Jeruzalema.

  Hovorca tiež ocenil útok na koncertnú sálu Crocus City Hall na predmestí Moskvy z minulého piatka, ku ktorému sa prihlásil Islamský štát. Masaker si vyžiadal vyše 140 mŕtvych a 360 zranených.

  IS oznámil, že bude podnikať ďalšie útoky na "židov a kresťanov" po celom sveteZdroj: TASR

  IS v januári oznámil, že dvaja jeho členovia sa odpálili v dave ľudí, ktorí sa zhromaždili na cintoríne v juhovýchodnom iránskom meste Kermán. Tento samovražedný útok pripravil o život 84 ľudí a zranil ďalších 284. Al-Ansárí dodal, že hnutie sa stále „mstí za všetkých moslimov a trestá odpadlíkov“.

  --- Reklama ---

  Vo zvukovej nahrávke si al-Ansárí pripomenul desiate výročie vyhlásenia samozvaného kalifátu Islamského štátu v roku 2014. Vyzval takisto spiace bunky Islamského štátu v Sýrii, aby útočili na tamojší tábor al-Hol a oslobodili väznených členov hnutia.

  V tábore al-Hol, ktorý kontrolujú sýrski Kurdi podporovaní Spojenými štátmi, žije mnoho rodín patriacich k extrémistickej militantnej organizácii Islamský štát, vrátane niekoľkých občanov cudzích krajín.

  IS oznámil, že bude podnikať ďalšie útoky na "židov a kresťanov" po celom sveteZdroj: Shutterstock

  IS dlhé roky ovládal rozsiahle oblasti Sýrie, zmietajúcej sa v občianskej vojne, a aj susedného Iraku. V júni 2014 tam vyhlásil takzvaný kalifát a oznámil, že sa postavil do čela „svetového džihádu“.

  Zdroj :
  TASR

  Autor

  Najnovšie články

  Súvisiace články

  Bezpečnostné orgány v Rumunsku oznámili, že do krajiny vstúpili ruskí špióni, ktorí boli infiltrovaní medzi ukrajinskými utečencami.

  Rumuni medzi ukrajinskými utečencami zachytili ruských špiónov

  Český Senát umožnil, aby boli prijaté nové pravidlá pre partnerstvá párov rovnakého pohlavia. Môžu byť prijaté už vo štvrtok.

  Český senát umožnil prijatie nových pravidiel pre zväzky párov rovnakého pohlavia

  Počas konfliktu na Ukrajine zahynulo už vyše 50.000 príslušníkov ruskej armády. Uviedla to v stredu spravodajská televízia BBC.

  Podľa BBC na Ukrajine zomrelo už viac než 50-tisíc ruských vojakov

  NHL zaznamenala rekord v návštevnosti v rámci jednej sezóny. Na zápasy základnej časti zavítalo viac ako 22,5 milióna fanúšikov.

  NHL zaznamenala v tejto sezóne rekord v návštevnosti

  Ukrajina požiada NATO o zvolanie zasadnutia Rady NATO-Ukrajina s cieľom prediskutovať otázku posilnenia ukrajinskej protivzdušnej obrany.

  Ukrajina zvolá Radu NATO-Ukrajina na posilnenie ochrany svojho neba

  Americký prezident Biden a iracký premiér Súdání rokujú o stiahnutí vojenskej koalície vedenej Spojenými štátmi z Iraku.

  Biden a iracký premiér budú rokovať o stiahnutí koalície vedenej USA z Iraku

  Je tu veľká udalosť vo svete kryptomien, už čoskoro príde bitcoin halving. To znamená zníženie odmeny ťažiarov za vyťažený blok na polovicu.

  Blíži sa bitcoin halving, hodnota kryptomeny môže prudko narásť

  Britská vláda v utorok oznámila, že prijme návrh zákona, ktorý bude kriminalizovať vytváranie sexuálne explicitných deepfake materiálov.

  Vytváranie sexuálne explicitných deepfake materiálov bude v Británii trestné