Viac

  Po náraze lode sa zrútila časť mosta v Baltimore

  V meste Baltimore v americkom štáte Maryland sa v noci na utorok zrútila časť mosta, keď doň v narazila veľká loď. TASR o tom informuje podľa agentúra AP.

  --- Reklama ---

  Okolo 01.30 h ráno miestneho času narazilo do jedného pilierov mosta Key Bridge (Francis Scott Key Bridge) nákladné plavidlo. Časť mosta sa zrútila a loď začala horieť a potopila sa. Viaceré autá sa z poškodeného mosta zrútili do rieky Patapsco. Informácie o prípadných obetiach alebo zranených neboli bezprostredne známe.

  „Pre incident na moste I-695 Key Bridge sú všetky jazdné pruhy uzavreté v oboch smeroch. Doprava sa odkláňa,“ uviedol marylandský dopravný úrad na platforme X.

  Video z udalosti sa šírilo prostredníctvom sociálnych sietí. Starosta Baltimoru Brandon M. Scott uviedol, že záchranári pátrajú prinajmenšom po siedmich osobách, ktoré zrejme spadli do vody.

  V meste Baltimore v americkom štáte Maryland sa v noci na utorok zrútila časť mosta, keď doň v narazila veľká loď.Zdroj: TASR
  Zdroj :
  TASR

  Autor

  Najnovšie články

  Súvisiace články

  Polícia v Paríži zadržala podozrivého muža z iránskeho konzulátu

  F1: Stroll ovládol jediný tréning na VC Číny. Druhý skončil Piastri, tretí Verstappen

  Izrael v noci zaútočil na Irán. Ide o odvetu za jeho víkendový útok

  Európa chce od Číny dve veci. Nie je však isté či ich dostane

  NHL: Tampa Bay sa pred play off naladila víťazstvom nad Torontom

  Amsterdam zaviedol nové opatrenia proti masovému turizmu

  Bezpečnostné orgány v Rumunsku oznámili, že do krajiny vstúpili ruskí špióni, ktorí boli infiltrovaní medzi ukrajinskými utečencami.

  Rumuni medzi ukrajinskými utečencami zachytili ruských špiónov

  Český Senát umožnil, aby boli prijaté nové pravidlá pre partnerstvá párov rovnakého pohlavia. Môžu byť prijaté už vo štvrtok.

  Český senát umožnil prijatie nových pravidiel pre zväzky párov rovnakého pohlavia