Viac

  Párty maloletých v Rožňave sa skončila tragédiou. Zomrel 15-ročný chlapec, kamaráti si ho mali fotiť a zdieľať na internet

  V jednom z rodinných domov v Rožňave našli telo mladistvého bez známok života. Ako pre agentúru SITA uviedla krajská policajná hovorkyňa Lenka Ivanová, hlásenie prijali od záchranárov na tiesňovej linke v utorok 21. mája popoludní.

  --- Reklama ---

  Polícia oznámenie preverila a zistila, že k úmrtiu mladistvého došlo za dosiaľ presne nezistených okolností, na zistenie príčiny i presného času smrti bola nariadená súdna pitva. Podľa medializovaných informácií ide o 15-ročného chlapca. Partia mladíkov mala usporiadať večierok v jednom z rožňavských bytov. „Údajne na ňom nechýbali rôzne druhy omamných látok, po užití ktorých sa už 15-ročný chlapec neprebral,“ informoval portál noviny.sk.

  Nielen, že chlapcovi jeho kamaráti neposkytli prvú pomoc, navyše na sociálnych sieťach zdieľali fotografiu jeho mŕtveho tela spolu s hanlivým textom.

  V aute mal zneužiť dve 11-ročné dievčatá. Košická polícia vyšetruje odporný prípadZdroj: Shutterstock

  „Po ukončení potrebných procesných úkonov zároveň vyšetrovateľ odboru kriminálnej polície Okresného riaditeľstva Policajného zboru v Rožňave začal trestné stíhanie pre trestný čin usmrtenia a do konania boli zároveň nateraz pribratí znalci z odboru súdneho lekárstva a nie je vylúčené, že do konania budú pribratí aj znalci z iných odvetví,“ uviedla Ivanová a dodala, že vyšetrovateľ sa prípadom intenzívne zaoberá.

  --- Reklama ---

  „Polícia pracuje aj s verziou, že smrť maloletého môže mať súvis s požitím, resp. aplikáciou neznámej látky, potvrdenie, respektíve vyvrátenie tohto podozrenia je možné až na základe výsledkov znaleckého skúmania, ktorého súčasťou bude aj toxikologické skúmanie, a výsledkov ďalšieho vyšetrovania,“ doplnila policajná hovorkyňa. Apelovala i na mladých ľudí, aby mysleli na svoje zdravie, kým budú experimentovať s neznámymi látkami, keďže nie každý organizmus môže užitie takejto látky zvládnuť. Ivanová sa tiež obrátila aj na rodičov, aby dávali na svoje deti pozor a všímali si zmeny v ich správaní.

  „V súvislosti s vyššie uvedeným prípadom, vzhľadom na prebiehajúce vyšetrovanie nebudeme poskytovať žiadne podrobnejšie informácie, aby nedošlo k jeho prípadnému zmareniu alebo sťaženiu, a zároveň s úctou k pozostalým osobám,“ uzavrela Ivanová.

  Zdroj :
  SITA

  Autor

  Najnovšie články

  Súvisiace články

  Väčšina Slovákov má záujem o investovanie do kryptomien, ukázal prieskum

  Správa, ktorá nepoteší slovenských fajčiarov. Elektronické cigarety a nikotínové vrecúška budú drahšie

  Vo výrobnej hale v Sučanoch vypukol požiar, horí aj strecha

  Slováci nedôverujú médiám. Prieskum priniesol najhorší výsledok za 8 rokov

  Slovensko sa v Svetovej ročenke konkurencieschopnosti prepadlo o šesť priečok

  Obrovské prekvapenie. Slovenskí futbalisti zdolali tretí najlepší tím na svete

  Policajt mimo služby začul dron a odhalil pašované cigarety

  Muž roky týral ženu v garáži, už je v rukách polície