Viac

  Orbán: Európska únia oklamala Maďarov. Prišiel čas, aby sme sa vzbúrili proti Bruselu

  Európska únia oklamala Maďarov, preto prišiel čas, aby sa Maďari vzbúrili proti Bruselu. Vyhlásil to v piatok predseda maďarskej vlády Viktor Orbán v Budapešti pri príležitosti osláv štátneho sviatku vypuknutia protihabsburskej revolúcie v rokoch 1848 – 1849. S odvolaním sa na internetové vydanie denníka Népszava o tom informuje spravodajca TASR v Budapešti.

  --- Reklama ---

  „Nebudeme tolerovať, aby ničili farmárov, ničili strednú triedu, aby z našich detí urobili dlhových otrokov a navyše aby viedli celú Európu do vojny,“ povedal premiér.

  Podľa jeho slov Maďari dostali miesto mieru vojnu a miesto bezpečnosti kritiku právneho štátu. „Boli sme oklamaní, je čas na vzburu, aby sme obnovili sebaúctu európskeho ľudu,“ vyhlásil Orbán. Ministerský predseda podotkol, že európske národy sa dnes obávajú o stratu svojej slobody, lebo Brusel ich núti do vojny, nanucuje im migrantov a chce prevychovať ich deti. „My to nedovolíme, Maďarsko je suverénna krajina a takou aj zostane,“ vyhlásil.

  Maďari podľa neho nie sú v tom sami. „Slováci sa už spamätali, Česi sa pripravujú a Holanďania sa pomaly uberajú správnym smerom. Tento rok bude prelomový. Začiatkom roka nás bolo málo, koncom roka už budeme tvoriť väčšinu v západnom svete, otvárajú sa nám tak veľké možnosti,“ povedal Orbán, ktorý dodal, že aj v Amerike sa chýli k obratu v prospech „suverenistov“.

  --- Reklama ---

  Premiérov prejav sledovalo niekoľko tisíc priaznivcov. Do davu sa zamiešali aj aktivisti hnutia Učil by som (Tanítanék Mozgalom), ktorí sa na protest proti smerovaniu Orbánovej vlády snažili striebornými fóliami „nastaviť zrkadlo“ jeho kabinetu.

  Zdroj: TASR/AP
  Zdroj :
  TASR

  Autor

  Najnovšie články

  Súvisiace články

  Farmári v Európe protestujú. Kam smeruje európske poľnohospodárstvo?

  OSN: Útokom Iránu na Izrael sa bude zaoberať Bezpečnostná rada

  Politico: Vzniká dohoda na využitie výnosov ruských zmrazených aktív na zbrane

  Táto základná potravina na Slovensku zlacnela. U susedov je však cena stále lepšia

  Biden sa chce zasadiť za právo žien na vykonanie interrupcie

  NHL: Nemec sa pobil s Domim. Matthews dal už svoj 68. gól v sezóne

  F1: Vo veku 86 rokov zomrel Ted Toleman, prvý šéf legendárneho Sennu

  Ukrajinský parlament prijal kontroverzný zákon o nábore nových brancov