Viac

  Okolo cintorína v Moskve, kde majú pochovať Navaľného, hliadkuje polícia

  Na Borisovskom cintoríne v Moskve, kde sa v piatok má konať pohreb ruského opozičného politika Alexeja Navaľného, a v jeho okolí boli posilnené bezpečnostné opatrenia, informovala stanica Rádio Sloboda (RFE/RL).

  --- Reklama ---

  Policajti hliadkujú v blízkosti cintorína i pri stanici metra Borisovo. Na stĺpoch verejného osvetlenia sú inštalované monitorovacie kamery. Pripravené sú aj kovové zátarasy.

  Vo štvrtok polícia umožňovala vstup do areálu cintorína až po kontrole dokladov a uvedení dôvodu návštevy cintorína. V niektorých prípadoch museli ľudia na kontrolu predložiť aj osobnú batožinu.

  Cirkevný obrad sa uskutoční v chráme zasvätenom ikone Bohorodičky Zmierni môj žiaľ v moskovskej štvrti Marjino, kde politik aj s rodinou žil. Telo Alexeja Navaľného vydali úrady jeho matke Ľudmile až minulú sobotu. Predtým to niekoľko dní pod rôznymi zámienkami odmietali.

  --- Reklama ---

  Ľudmila Navaľná vtedy uviedla, že Vyšetrovací výbor Ruskej federácie (Sledkom) jej dal ultimátum: buď bude súhlasiť s utajeným pohrebom svojho syna bez verejnej rozlúčky, alebo bude Navaľnyj pochovaný na cintoríne na pozemku väzenského tábora Polárny vlk v obci Charp za polárnym kruhom, kde Navaľnyj – podľa úradov 16. februára – zomrel.

  Úrady tvrdia, že politik zomrel prirodzenou smrťou. Niekoľko dní pred smrťou bol už po 27. raz od začiatku výkonu trestu poslaný do trestnej cely. Politikovi priaznivci sú presvedčení, že bol zavraždený. Vdova po politikovi Julija prisľúbila, že bude pokračovať v práci svojho manžela.

  Zdroj: TASR/AP
  Zdroj :
  TASR

  Autor

  Najnovšie články

  Súvisiace články

  Polícia v Paríži zadržala podozrivého muža z iránskeho konzulátu

  F1: Stroll ovládol jediný tréning na VC Číny. Druhý skončil Piastri, tretí Verstappen

  Izrael v noci zaútočil na Irán. Ide o odvetu za jeho víkendový útok

  Európa chce od Číny dve veci. Nie je však isté či ich dostane

  NHL: Tampa Bay sa pred play off naladila víťazstvom nad Torontom

  Amsterdam zaviedol nové opatrenia proti masovému turizmu

  Bezpečnostné orgány v Rumunsku oznámili, že do krajiny vstúpili ruskí špióni, ktorí boli infiltrovaní medzi ukrajinskými utečencami.

  Rumuni medzi ukrajinskými utečencami zachytili ruských špiónov

  Český Senát umožnil, aby boli prijaté nové pravidlá pre partnerstvá párov rovnakého pohlavia. Môžu byť prijaté už vo štvrtok.

  Český senát umožnil prijatie nových pravidiel pre zväzky párov rovnakého pohlavia