Viac

NHL: Slafkovský strelil proti Floride 13. gól v sezóne. Černák asistoval

Slovenský hokejista Juraj Slafkovský vsietil v noci na piatok v NHL 13. gól v tejto sezóne. Montreal však prehral na ľade Floridy 3:4 po nájazdoch. Obranca Tampy Erik Černák si pripísal na konto asistenciu, Lightning podľahli Buffalu 2:3 po predĺžení.

--- Reklama ---

Slafkovský proti Floride hýril aktivitou a na bránku Panthers vyslal šesť striel. Sekundu pred koncom druhej tretiny vyrovnal na 2:2, keď po buly prudkou strelou prekonal Anthonyho Stolarza. Proti najúspešnejšiemu tímu základnej časti odohral 19 minút a 4 sekundy. Černák strávil v dueli s Buffalom na ľade 22:11 min a zaznamenal plusový bod, o triumfe Sabres rozhodol švédsky zadák Rasmus Dahlin.

Zdroj: TASR/AP