Viac

  Od budúceho roka z trhu zmizne ďalší aromatický tabakový výrobok

  Kategória tabakových výrobkov sa od začiatku budúceho roka definitívne rozšíri o nový tabakový výrobok. Prezidentka SR Zuzana Čaputová totiž podpísala novelu zákona o výrobe, označovaní a predaji tabakových výrobkov. Poslanci parlamentu ju schválili v polovici februára. Ide pritom o transpozíciu príslušnej smernice Európskej únie.

  --- Reklama ---

  Novým tabakovým výrobkom bude zahrievaný tabakový výrobok. Zákaz uvádzať na trh tabakové výrobky s charakteristickou arómou alebo obsahujúce arómy v akýchkoľvek ich zložkách, napríklad vo filtroch, papieroch, baleniach, kapsuliach, ktorý už existuje pre cigarety a tabak na vlastnoručné zhotovenie cigariet, sa tak bude uplatňovať aj na zahrievané tabakové výrobky.

  Zákaz uvádzať na trh zahrievané tabakové výrobky s charakteristickou arómou sa mal na Slovensku pôvodne zaviesť už od 1. marca tohto roka. V okolitých štátoch sa však eurosmernica zavádza do národnej legislatívy až od začiatku budúceho roka, aby bol vytvorený dostatočný časový priestor na prípravu podnikateľov na riadne uplatňovanie nových požiadaviek a obmedzení.

  Kategória tabakových výrobkov sa od začiatku budúceho roka definitívne rozšíri o nový tabakový výrobok. Ide o transpozíciu smernice EÚ.Zdroj: Shutterstock

  Účinnosť novely zákona sa preto na Slovensku stanovila tiež na 1. január 2025, čím sa zosúladí s očakávanými účinnosťami zmien v okolitých štátoch. Zabráni sa tým na jednej strane nákupnej turistike a na druhej strane znevýhodneniu postavenia domácich podnikateľov.

  Zdroj :
  SITA

  Autor

  Najnovšie články

  Súvisiace články

  Z dôvodu vážnej dopravnej nehody na diaľnici D1 v smere z Trnavy do Trenčína polícia uzavrela diaľnicu D1, a to už od križovatky Trnava.

  Ďalší útok medveďa na Slovensku. Na miesto smeruje záchranársky vrtuľník

  Slovenský hrubý domáci produkt (HDP) na obyvateľa podľa parity kúpnej sily bol v minulom roku v rámci EÚ štvrtý najslabší.

  Koľko Slovákov má finančnú rezervu? Toto číslo ťa možno šokuje

  Fico by chcel na poste predsedu parlamentu Andreja Danka

  SNS navrhuje, aby mohli zamestnanci rekreačný poukaz preniesť na rodiča

  Priemerná nominálna mesačná mzda zamestnanca v hospodárstve SR dosiahla v roku 2023 hodnotu 1430 eur. Medziročne sa zvýšila o 9,7 %.

  Nominálne mzdy rástli vo všetkých odvetviach. V niektorých však naďalej klesala zamestnanosť

  Vážna autonehoda v Košiciach. Hlásia niekoľko zranených

  Belgicko vyšetruje podozrenia, že Rusko sa snaží ovplyvniť eurovoľby

  Eurokomisia

  Európska komisia má obavy, či bude Slovensko vedieť zaručiť, že sa nebudú rozkrádať financie z Plánu obnovy