Viac

NHL: Fehérváry s prvým bodom v sezóne, jeho Washington však podľahol Floride

Slovenský hokejista Martin Fehérváry sa v jedenástom zápase sezóny NHL dočkal svojho prvého bodu. V noci na štvrtok si pripísal asistenciu, jeho Washington však podľahol Floride 3:4 po predĺžení. V ďalších zápasoch Ottawa zvíťazila v „bitke o Ontário“ nad domácim Torontom 6:3 a líder Západnej konferencie Vegas prehral s Los Angeles 1:4.

--- Reklama ---

O triumfe Panthers rozhodol v 15. sekunde predĺženia Sam Reinhart. Ten predtým zaznamenal aj asistenciu, bilanciu 1+1 dosiahli za Floridu aj Aleksander Barkov, Evan Rodrigues a Oliver Ekman-Larsson. „Panteri“ potvrdili zlepšenú formu, vybojovali siedme víťazstvo z uplynulých desiatich stretnutí.

Zdroj: TASR/AP

Capitals nestačili ani dva presné zásahy Anthonyho Manthu, Connor McMichael pridal gól a asistenciu. Fehérváry asistoval v druhej tretine pri góle McMichaela v oslabení, počas 20:12 minút na ľade si pripísal aj dva strelecké pokusy, tri bodyčeky a jeden plusový bod.

„Urobili sme niekoľko hrubých chýb s pukom, ktoré si proti takému tímu, akým je Florida, nemôžete dovoliť. V druhej a tretej tretine sme spravili nezmyselné rozhodnutia s pukom a množstvo pozičných chýb,“ uviedol tréner Capitals Spencer Carbery pre nhl.com.

Musíme rásť a budovať tím

Ottawa za stavu 3:3 zlomila odpor Toronta tromi gólmi v priebehu 52.-56. minúty. Tim Stützle pomohol k výhre nad rivalom gólom a tromi asistenciami. Darilo sa aj jeho spoluhráčom z útoku, Claude Giroux si pripísal dva presné zásahy a asistenciu a Mathieu Joseph tri asistencie.

Dominik Kubalík prispel k úspechu dvomi gólmi. Maple Leafs prežívajú hernú krízu, prehrali piaty z uplynulých šiestich duelov. „Čelíme nepriazni osudu už na začiatku sezóny a myslím si, že je to pre nás dobré. Musíme rásť a budovať tím. Máme veľa mladých chlapcov, na ktorých môžeme stavať,“ povedal útočník „javorových listov“ William Nylander.

Vegas, líder Západnej konferencie i celej súťaže, bodoval v úvode ročníka v dvanástich zápasoch v sérii, no následne utrpel dve prehry za sebou. Po tom, čo podľahol Anaheimu 2:4, nestačil v noci na štvrtok ani na Los Angeles (1:4). Anže Kopitar a Adrian Kempe prispeli k triumfu Kings zhodne gólom a asistenciou. Pre slovinského útočníka to bol jubilejný 400. gól v profilige.