Viac

  SaS podala trestné oznámenie na Šutaja Eštoka. Podozrieva ho zo zneužívania právomoci verejného činiteľa

  Strana SaS podala na Generálnu prokuratúru SR trestné oznámenie na ministra vnútra Matúša Šutaja Eštoka (Hlas-SD). Podozrieva ho zo zneužívania právomoci verejného činiteľa v súvislosti s postavením vyšetrovateľov, tzv. čurillovcov mimo služby. Vo štvrtok o tom informovala poslankyňa Národnej rady SR Mária Kolíková.

  --- Reklama ---

  „Sme presvedčení, že došlo k spáchaniu tohto trestného činu tým, že elitní vyšetrovatelia boli postavení mimo služby bez toho, aby boli rešpektované podmienky zákona o štátnej službe, ktorý sa týka príslušníkov Policajného zboru, a rovnako zákona o ochrane oznamovateľov,“ vyhlásila Kolíková.

  Kolíková nerozumie, prečo Hlas-SD robí „špinavú prácu“ za Smer

  Minister musí podľa Kolíkovej pri vydaní personálneho rozkazu zohľadniť všetky známe skutočnosti. Do úvahy podľa nej nebral napríklad rozhodnutie súdu, ktoré spochybnilo základ trestného stíhania. Ako dodala, dnes je známe aj to, že obvinenie bolo vznesené zaujatým vyšetrovateľom, čím sa šéf rezortu vôbec nezaoberá. Zákon o ochrane oznamovateľov označila poslankyňa za úplne ignorovaný.

  Kolíková upozornila aj na dosahy opatrenia voči vyšetrovateľom na ich existenciu. „Sú na úrovni minimálnej mzdy a vlastne nemôžu vykonávať ani iné povolanie. Postih voči nim považujeme za šikanózny a zastrašujúci voči komukoľvek, kto by chcel dnes vyšetrovať korupciu voči predstaviteľom tejto koalície, osobitne voči nominantom Smeru,“ skonštatovala s tým, že nerozumie, prečo Hlas-SD robí „špinavú prácu“ za Smer.

  --- Reklama ---

  Minister vnútra rozhodol o dočasnom pozbavení výkonu štátnej služby šiestich policajtov, tzv. čurillovcov. Odvolal sa na zákon, podľa ktorého sa policajt musí dočasne pozbaviť výkonu služby, ak je dôvodne podozrivý zo spáchania trestného činu.

  Zdroj: TASR - Martin Baumann

  Minister vnútra Matúš Šutaj Eštok (Hlas-SD) vníma trestné oznámenie strany SaS, podané v súvislosti s postavením tzv. čurillovcov mimo služby, ako „zúfalý pokus zúfalých politikov v snahe získať mediálnu pozornosť“. V reakcii deklaroval, že sa vždy riadi zákonom.

  „Rešpektujem, že SaS rovnako ako skupina čurillovcov sa rozhodli na mňa podať trestné oznámenie. Odkazujem každému, že ja sa zastrašiť nenechám a budem vždy konať v zmysle zákona a postupovať iba v zmysle zákona,“ skonštatoval minister. Trvá na tom, že postavením obvinených vyšetrovateľov mimo služby si splnil zákonnú povinnosť.

  Strana SaS podala vo štvrtok na Generálnu prokuratúru SR trestné oznámenie na ministra vnútra. Podozrieva ho zo zneužívania právomoci verejného činiteľa v súvislosti s postavením vyšetrovateľov, tzv. čurillovcov mimo služby. Podľa strany nerešpektoval podmienky zákona o štátnej službe príslušníkov Policajného zboru ani zákona o ochrane oznamovateľov.

  Zdroj :
  TASR

  Autor

  Najnovšie články

  Súvisiace články

  Trnavský poslanec neberie za svoju prácu ani euro, poslanecké odmeny necháva mestu

  Trnavský poslanec neberie za svoju prácu ani euro, poslanecké odmeny necháva mestu

  Eurozóna nad infláciou ešte nevyhrala, ďalší pokles bude pomalší

  Eurozóna nad infláciou ešte nevyhrala, ďalší pokles bude pomalší

  Ceny palív sa udržia na znížených úrovniach, analytik dokonca vidí priestor aj na zlacňovanie

  Ceny palív sa udržia na znížených úrovniach, analytik dokonca vidí priestor aj na zlacňovanie

  Robert Fico, Peter Pellegrini, NR SR

  Strana Smer by podporila Pellegriniho prípadnú prezidentskú kandidatúru

  SHMÚ upozorňuje na poľadovicu, očakáva aj sneženie a tvorbu snehových jazykov

  Slovensko sa zahalilo do snehu. Na týchto miestach napadne až 35 centimetrov

  O predvianočné brigády sa zvýšil záujem, najmä však u pracujúcich

  O predvianočné brigády sa zvýšil záujem, najmä však u pracujúcich

  Falošný policajt

  Mimoriadne pátranie: Zmizol len 4-ročný chlapček z Bratislavy. Ak ste ho videli, kontaktujte políciu

  Ľudia by si mali dávať pozor na kupovanie zvierat z nelegálneho chovu

  Ľudia by si mali dávať pozor na kupovanie zvierat z nelegálneho chovu