Viac

  Navaľná: Putin je nevypočítateľný, môže použiť jadrové zbrane

  Vdova po zosnulom ruskom opozičnom lídrovi Alexejovi Navaľnom varovala pred nevypočítateľnosťou ruského prezidenta Vladimira Putina. Podľa nej možnosť, že v nejakom bode použije jadrové zbrane, sa nedá vylúčiť. TASR prevzala informácie z nedeľnej správy nemeckej tlačovej agentúry DPA.

  --- Reklama ---

  „Nevieme, čo od neho môžeme čakať,“ uviedla pre DPA. „Možno to urobí,“ dodala. Prirovnala túto otázku k invázii Ruska na Ukrajinu – uviedla, že od Putina vtedy nečakala, že zaútočí vzhľadom na silné vzťahy medzi oboma krajinami. „Ale rozhodol sa to urobiť. Desí ľudí, drží ich v strachu. Nikto nevie, čo Putin najbližšie urobí,“ doplnila.

  Putin spustil plnoformátovú inváziu na Ukrajinu vo februári 2022 a od roku 2014 v rozpore s medzinárodným právom okupuje Krymský polostrov. Navaľná povedala, že si nie je istá, či má Putin naozaj „pevnú stratégiu“.

  Navaľná: Putin je nevypočítateľný, môže použiť jadrové zbrane

  Navaľní boli dlhé roky najpoprednejšími opozičnými aktivistami v Rusku. Dlhoročný a vytrvalý odporca Putina Navaľnyj zomrel 16. februára v ruskom väzenskom tábore za polárnym kruhom na Sibíri. Nebolo nezávisle zistené, že 47-ročný Navaľnyj zomrel prirodzene, ako sa to píše v jeho úmrtnom liste. Jeho podporovatelia si myslia, že bol zavraždený.

  --- Reklama ---

  Navaľná sa vyjadrila aj k nedávnemu zatknutiu niekoľkých podozrivých ruských špiónov v Európe. Povedala, že je to ďalší znak, že Putin už dlho vedie vojnu v srdci Európy a používa na to všetky potrebné prostriedky.

  „Putin nielen začal, on to robí už dlho. Začína vojny, zabíja (v Európe) svojich odporcov,“ uviedla s tým, že prítomnosť špiónov pre ňu nie je prekvapením. Dodala: „Vždy som predpokladala, že v Európe je veľa špiónov: ruských špiónov, to je jasné.“

  Zdroj :
  TASR

  Autor

  Najnovšie články

  Súvisiace články

  Takmer polovica Poliakov nesúhlasí so vstupom krajiny do eurozóny. Poukázali na to výsledky prieskumu poľského CBOS.

  Takmer polovica Poliakov nesúhlasí s prijatím eura

  Hokejové zlato oslavujú v Česku všetci. Aj prezident

  Voľby do europarlamentu: Hlas bude platný, aj keď volič odovzdá prázdny lístok

  Český prezident Pavel budúci týždeň navštívi Jordánsko. Privezie aj pomoc obyvateľom Gazy

  Frühauf: Tatar je skvelý kapitán, vplýval v kabíne aj na ľade

  budúcnosti rímskokatolíckej cirkvi

  Pápež uznal zázrak „Božieho influencera“ a otvoril tým cestu k jeho kanonizácii

  Nórsko

  Nórsko uzavrie svoje hranice pre ruských turistov

  komár

  Na Morave pri slovenských hraniciach sa množia kalamitné komáre. Epidemiólogovia upozorňujú na viaceré riziká