Viac

  NATO bude potrebovať 35-50 nových brigád

  Severoatlantická aliancia (NATO) bude potrebovať 35 až 50 nových brigád, aby mohla naplno uskutočniť svoje nové plány na obranu proti možnému útoku Ruska. TASR o tom informuje podľa pondelkovej správy tlačovej agentúry Reuters, pre ktorú to uviedol zdroj z prostredia armády.

  --- Reklama ---

  Tieto plány podliehajú utajeniu a zdroj ďalšie informácie neposkytol. Brigáda pozostáva z 3000 až 7000 vojakov a vytvorenie 35 či 50 ďalších by bolo značnou výzvou.
  Odkiaľ by spojenci tieto brigády mohli získať, nie je jasné. Vojakov by mohli presunúť z iných častí ozbrojených síl, mohli by naverbovať ďalších vojakov, prípade zvoliť kombináciu týchto dvoch postupov.

  Severoatlantická aliancia (NATO) bude potrebovať 35 až 50 nových brigád, aby mohla naplno uskutočniť svoje plány na obranu proti možnému útokuZdroj: TASR

  Lídri členských krajín NATO sa vlani na samite v litovskom Vilniuse dohodli na plánoch týkajúcich sa reakcie na potenciálny ruský útok. Na základe týchto dokumentov sa teraz usilujú vytvoriť konkrétne požiadavky pre armádu. Ďalší pokrok v týchto plánoch sa očakáva aj na výročnom samite NATO vo Washingtone 9.-11. júla.

  NATO si v oblasti plánovania určilo podrobné požiadavky na vojakov a zbrane, ktoré sú potrebné na obranu Aliancie. Medzi prioritami sú protivzdušná i protiletecká obrana, zbrane dlhého dosahu, logistika či riadenie formácií pozemného vojska.

  --- Reklama ---

  NATO pravdepodobne pre spojencov určí náročnejšie ciele v oblasti spôsobilostí pri vytváraní síl s cieľom uskutočniť plány a reagovať na hrozby.

  Zdroj :
  TASR

  Autor

  Najnovšie články

  Súvisiace články

  Druhá zahraničná cesta prezidenta Petra Pellegriniho viedla do Poľska, kde ho dnes vo Varšave prijal poľský prezident Andrzej Duda.

  Prezident SR odsúdil streľbu na D. Trumpa a prerastanie násilia do politiky

  Po páde stanu na festivale Pohoda zasahovalo 30 hasičov

  Polícia začala pre pád stanu na festivale Pohoda trestné stíhanie

  Slovensko zažíva energetickú kalamitu. Bez prúdu je viac ako 10-tisíc domácností na celom území krajiny

  Pandemická skupina má o zdravotných predpisoch rokovať opäť v auguste

  Hygienickým požiadavkám na kúpanie nevyhoveli 4 vodné plochy a jedno kúpalisko

  Ak potrebujú slovenské domácnosti šetriť, 66 % z nich obmedzí najmä nákupy oblečenia. Vyplýva to z prieskumu spoločnosti KRUK.

  Slováci riešia obsah svojej poistky až, keď je neskoro

  podvodom vylákali takmer 30-tisíc eur

  Viac než polovica zamestnancov považuje možnosť pracovať z domu za samozrejmosť, ukázal prieskum