Viac

  Najžiadanejšími pracovníkmi na Slovensku sú stále informatici. Zvýšil sa aj záujem o absolventov strojníckej fakulty

  Najžiadanejšími pracovníkmi na Slovensku sú stále informatici, zvýšil sa aj záujem o absolventov strojníckej fakulty. Pracovný portál Profesia.sk pripravil každoročný rebríček atraktivity absolventov a absolventiek slovenských vysokých škôl.

  --- Reklama ---

  Zoznamy najžiadanejších univerzít, fakúlt a tiež odborov vznikajú na základe prezretí životopisov absolventov firmami v roku 2023. Analýza sa realizovala na vzorke 18 600 životopisov. Mladým ľuďom môže pomôcť pri rozhodovaní sa, akým smerom sa uberať. V posledných rokoch suverénne dominovali fakulty informatiky.

  „Na čelo sa dostala Fakulta hospodárskej informatiky Ekonomickej univerzity v Bratislave, ktorá predbehla Fakultu elektrotechniky a informatiky Slovenskej technickej univerzity (STU). V oboch prípadoch si životopis absolventa či absolventky pozrú v priemere viac ako 4 firmy. Na tretie miesto sa však posunom o 11 priečok dostala strojnícka fakulta Žilinskej univerzity v Žiline s necelými štyrmi prezretiami. O 10 miest poskočila aj ďalšia Strojnícka fakulta, na šiestu priečku sa dostala tá z bratislavskej STU so skóre 3,22 prezretí,“ uvádza portál Profesia.sk. Z aktuálnej analýzy vyplynulo, že jeden životopis absolventov a absolventiek informatiky si v priemere pozrie takmer 3,5 firiem. So skóre 3 je v tesnom závese strojárstvo, ktoré predbehlo stavebníctvo.

  podvodom vylákali takmer 30-tisíc eurZdroj: Shutterstock

  V skúmanom období roka 2023 bola každá tretia ponuka na Profesia.sk vhodná pre absolventky a absolventov najčastejšie z oblastí obchodu, výroby a administratívy. Firmy v 15 percentách ponúk z IT sektora uvádzali, že sú vhodné pre absolventov a absolventky, v prípade strojárstva to bola viac ako tretina inzerátov. Tradičný súboj v atraktivite absolventov Ekonomickej univerzity a Slovenskej technickej univerzity vyhrala druhý rok po sebe prvá menovaná. Životopisy absolventov a absolventiek EUBA dosiahli skóre 3,21 prezretí, no životopisy absolventov STU zaostali len o pár stotín. Na tretie miesto postúpila Žilinská univerzita.

  Zdroj :
  SITA

  Autor

  Najnovšie články

  Súvisiace články

  Pellegrini zložil sľub. Ujíma sa funkcie prezidenta Slovenskej republiky

  Politológ Koziak: Čaputová zastávala prezidentský úrad dôstojne. Nenechala sa zatiahnuť do nechutných zápasov

  Zamestnávatelia môžu spracovávať PN-ky svojich zamestnancov rýchlejšie a jednoduchšie

  Vlaky na Slovensku v pondelok priebežne meškali desiatky minút aj viac ako hodinu. Na niektorých úsekoch išli za odrieknuté iné spoje alebo autobusy.

  Železničná spoločnosť Slovensko nasadzuje ďalšie telové kamery pre vlakvedúcich. Zvyšujú bezpečnosť vo vlakoch

  V Bratislave sa 18. júna bude konať pochod za slobodu a demokraciu

  Mestské kúpaliská v Bratislave sú pripravené. Päť z nich otvára sezónu už zajtra

  Slovenské a rakúske sanitky plánujú historicky prvú zmluvnú spoluprácu

  Medzinárodné novinárske organizácie vyzývajú na stiahnutie návrhu zákona na zrušenie Rozhlasu a televízie Slovenska (RTVS).

  Ďalšia známa tvár sa vytratí zo slovenských obrazoviek. RTVS opúšťa tento moderátor