Viac

  Na viacerých miestach v Prešovskom kraji našli vojnovú muníciu

  Na viacerých miestach v Prešovskom kraji v stredu (9. 8.) našli vojnovú muníciu z druhej svetovej vojny. TASR o tom informovala hovorkyňa Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Prešove Jana Ligdayová.

  --- Reklama ---

  Ako uviedla, krátko poobede 31-ročná žena počas prechádzky v lese nad obcou Kendice v okrese Prešov, smerom ku Kendickému krížu našla muníciu. „Nález ihneď ohlásila na linke 158, polícia miesto nálezu zabezpečila a krajský pyrotechnik určil, že ide o 82 mm delostreleckú mínu, prevzal ju k zneškodneniu,“ povedala Ligdayová.

  Popoludní 22-ročný muž z Chmeľnice v okrese Stará Ľubovňa oznámil nález munície. „Podľa vyjadrenia na miesto privolaného pyrotechnika išlo o protilietadlovú raketu o priemere 23 milimetrov. Munícia bola nájdená v hospodárskej budove za domom. Za dodržania všetkých bezpečnostných opatrení krajský pyrotechnik raketu prevzal k jej následnému zneškodneniu,“ doplnila Ligdayová.

  Zdroj: Shutterstock
  Shutterstock

  Aj 56-ročná žena z obce Vyšný Hrabovec v okrese Stropkov v podvečerných hodinách oznámila na linku 158 nález munície, a to konkrétne pri kopaní odtokového kanálu na pozemku rodinného domu. Pyrotechnik podľa Ligdayovej určil, že ide o 82-milimetrový mínometný granát z obdobia druhej svetovej vojny. Muníciu zaistili za účelom jej zneškodnenia.

  --- Reklama ---

  Polícia upozorňuje, že napriek veku je munícia stále plne funkčná, a preto mimoriadne nebezpečná. S nájdenou muníciou preto netreba manipulovať a nález ihneď ohlásiť na linke 158.

  Autor

  Peter Strhan
  Peter Strhan
  Na EMEFKA Daily sa venujem predovšetkým aktuálnym správam zo Slovenska aj zo sveta. Je mi blízka história a politika.

  Najnovšie články

  Súvisiace články

  Šéf envirorezortu Tomáš Taraba reagoval podaním trestného oznámenia na generálnej prokuratúre za údajné zneuctenie štátnych symbolov.

  Taraba podal trestné oznámenie v súvislosti s Dúhovým prideom. Údajne došlo k hanobeniu štátneho znaku

  Povolenie na prevádzku má 172 umelých kúpalísk a 536 bazénov. V prevádzke je aj 13 prírodných kúpalísk s neorganizovanou rekreáciou.

  Slovenskí hygienici vydali varovanie. Tieto prírodné kúpaliská nie sú vhodné na kúpanie

  Polícia hľadá svedkov udalosti v Parchovanoch, pri ktorej zomrel muž

  Slovensko podľa NBS starne a naša ekonomika s ním. Výkonnosť zdravotníctva kríva

  Svet zasiahol obrovský výpadok. Pocítilo to aj letisko v Košiciach

  Prvé dve stíhačky F-16 priletia na Slovensko v pondelok

  Poslanca za SNS fyzicky napadli. Polícia začala trestné stíhanie

  Finančná správa prijala historicky najvyšší počet podaných daňových priznaní