Viac

  Colníci objavili v dodávke 120 kusov parfumov so znakmi falzifikátov

  Mobilná jednotka Colného úradu Košice na rýchlostnej ceste R4 pri obci Milhosť pri kontrole objavila v jednej z dodávok 120 kusov parfumov, ktoré vykazovali znaky falzifikátov známych značiek. Colný úrad ich preto zaistil. Originály týchto parfumov by na trhu prevyšovali hodnotu 10.000 eur, informovala v pondelok hovorkyňa Colného úradu Košice Katarína Daňková.

  --- Reklama ---

  Stalo sa tak minulý týždeň, colníci kontrolovali motorové vozidlá prichádzajúce z Maďarska na Slovensko. Na ložnej ploche vozidla sa nachádzali parfumy, ktoré vykazovali znaky falzifikátov značiek spoločností Yves Saint Laurent, Hugo Boss a Chanel.

  Finančná správa

  „Keďže vzniklo podozrenie z porušovania práv duševného vlastníctva týchto zvučných značiek, colný úrad bude v ďalšom procesnom postupe viazaný aj úkonmi príslušných zástupcov držiteľov ochrannej známky, ktorí rozhodnú o osude zaisteného tovaru,“ uviedla hovorkyňa. Buď sa tovar zlikviduje na základe dohody medzi porušovateľom práva duševného vlastníctva, alebo držiteľ ochrannej známky podá návrh na súd. Ten rozhodne, či ide o falzifikáty a ako sa má ďalej postupovať.

  Colný úrad pripomína, že výrobca originálnych parfumov v rámci ochrany duševného vlastníctva zabezpečuje svoje výrobky ochrannou známkou. Cieľom falšovateľov je vyrobiť produkt, ktorý si spotrebiteľ pomýli s originálom. Spotrebiteľ by sa nemal nechať nalákať na podozrivo nízke ceny a vyhnúť sa nakupovaniu v pochybných a podozrivo lacných obchodoch. Falošné výrobky môžu byť svojím vyhotovením, kvalitou spracovania alebo zložením nebezpečné pre ich zdravie.

  Autor

  Peter Strhan
  Peter Strhan
  Na EMEFKA Daily sa venujem predovšetkým aktuálnym správam zo Slovenska aj zo sveta. Je mi blízka história a politika.

  Najnovšie články

  Súvisiace články

  Šéf envirorezortu Tomáš Taraba reagoval podaním trestného oznámenia na generálnej prokuratúre za údajné zneuctenie štátnych symbolov.

  Taraba podal trestné oznámenie v súvislosti s Dúhovým prideom. Údajne došlo k hanobeniu štátneho znaku

  Povolenie na prevádzku má 172 umelých kúpalísk a 536 bazénov. V prevádzke je aj 13 prírodných kúpalísk s neorganizovanou rekreáciou.

  Slovenskí hygienici vydali varovanie. Tieto prírodné kúpaliská nie sú vhodné na kúpanie

  Polícia hľadá svedkov udalosti v Parchovanoch, pri ktorej zomrel muž

  Slovensko podľa NBS starne a naša ekonomika s ním. Výkonnosť zdravotníctva kríva

  Svet zasiahol obrovský výpadok. Pocítilo to aj letisko v Košiciach

  Prvé dve stíhačky F-16 priletia na Slovensko v pondelok

  Poslanca za SNS fyzicky napadli. Polícia začala trestné stíhanie

  Finančná správa prijala historicky najvyšší počet podaných daňových priznaní