Viac

  Na slovenský trh plánuje vstúpiť ďalšia banka. Bude ponúkať takéto služby

  Česká finančná skupina Partners uviedla na český trh Partners Banku. Licenciu od Českej národnej banky získala v auguste 2023. Banka ponúka klientom tri balíčky služieb – osobný, partnerský a rodinný.

  --- Reklama ---

  Balíčky sú kombináciou bežných a sporiacich účtov, rôznych kariet a platobných možností. Banka je len mobilná, takže jediným nástrojom na správu financií je aplikácia. Na slovenskom trhu plánuje banka svoje služby ponúkať cezhranične v budúcom roku.

  Ako vysvetľuje generálny riaditeľ Partners Banky Marek Ditz, od mája bude aplikácia obsahovať aj možnosť pripojenia bežných účtov iných bánk vrátane prehľadu a platieb, takže používateľ bude mať kompletný prehľad o svojich financiách na jednom mieste.

  Ďalšou pripravovanou novinkou je spustenie poradenského bankovníctva, a to od apríla. Každý si bude môcť sám vybrať finančného poradcu podľa vlastných predstáv. V lete plánujú spustiť pilotný projekt nezabezpečených úverov a na jeseň hypotéky.

  --- Reklama ---
  Počas sobotných predčasných parlamentných volieb je voliči môžu využiť infolinku Ministerstva vnútra (MV) SR.Zdroj: Pexels

  Banka plánuje v tomto roku získať 80-tisíc klientov a vklady za 395 miliónov eur. V súčasnosti otvárajú svoje služby pre existujúcich klientov českej poradenskej siete Partners, ktorí si môžu nový účet založiť u svojho poradcu.

  Záujemcovia, ktorí ešte nie sú klientmi banky Partners, sa môžu obrátiť na poradcu alebo navštíviť jednu z pobočiek Partners. Od začiatku apríla bude k dispozícii aj možnosť otvoriť si účet online, prostredníctvom služby Bank ID.

  Všetko v jednej aplikácii

  Ide o aplikáciu, v rámci ktorej môže klient spravovať všetky finančné produkty. „Na jednom mieste si môže nastaviť platbu alebo získať informácie o stave svojich investícií. Aplikácia tiež klienta včas upozorní na blížiace sa výročie poistnej zmluvy, napríklad pri poistení majetku alebo auta, a priamo porovná ponuky na trhu. Klient si potom môže priamo v aplikácii dohodnúť nové poistenie s novou poisťovňou,“ vysvetlil princípy fungovania spoluzakladateľ finančnej skupiny Partners Petr Borkovec.

  Česká finančná skupina Partners plánuje priniesť spomínané balíčky na slovenský trh v budúcom roku. Na slovenskom trhu pôsobí česká skupina pod značkou Simplea. Svojím klientom tu plánuje ponúknuť služby Simplea apky už v tomto roku.

  Zdroj :
  SITA

  Autor

  Najnovšie články

  Súvisiace články

  Z dôvodu vážnej dopravnej nehody na diaľnici D1 v smere z Trnavy do Trenčína polícia uzavrela diaľnicu D1, a to už od križovatky Trnava.

  Ďalší útok medveďa na Slovensku. Na miesto smeruje záchranársky vrtuľník

  Slovenský hrubý domáci produkt (HDP) na obyvateľa podľa parity kúpnej sily bol v minulom roku v rámci EÚ štvrtý najslabší.

  Koľko Slovákov má finančnú rezervu? Toto číslo ťa možno šokuje

  Fico by chcel na poste predsedu parlamentu Andreja Danka

  SNS navrhuje, aby mohli zamestnanci rekreačný poukaz preniesť na rodiča

  Priemerná nominálna mesačná mzda zamestnanca v hospodárstve SR dosiahla v roku 2023 hodnotu 1430 eur. Medziročne sa zvýšila o 9,7 %.

  Nominálne mzdy rástli vo všetkých odvetviach. V niektorých však naďalej klesala zamestnanosť

  Vážna autonehoda v Košiciach. Hlásia niekoľko zranených

  Belgicko vyšetruje podozrenia, že Rusko sa snaží ovplyvniť eurovoľby

  Eurokomisia

  Európska komisia má obavy, či bude Slovensko vedieť zaručiť, že sa nebudú rozkrádať financie z Plánu obnovy