Viac

  Miloš Zeman ostáva v pražskej nemocnici, dĺžku hospitalizácie nemožno predpovedať

  Bývalý český prezident Miloš Zeman je po minulotýždňovej operácii dolnej končatiny pri vedomí. Dĺžku hospitalizácie však v súčasnosti nie je možné predpovedať. TASR správu prevzala z oficiálnej stránky českého exprezidenta na sociálnej sieti Facebook, kde bolo zverejnené pondelkové vyhlásenie pražskej Fakultnej nemocnice Motol.

  --- Reklama ---

  Zemana hospitalizovali minulý štvrtok (14. marca) a ešte v ten deň ho operovali z dôvodu kritického nedostatočného prekrvenia dolnej končatiny. Jeho stav bol po tomto zákroku stabilizovaný, ale vážny.

  Bývalý český prezident Miloš Zeman je po minulotýždňovej operácii dolnej končatiny pri vedomí. Dĺžku hospitalizácie nie je možné predpovedať.Zdroj: TASR

  „Po odstránení krvnej zrazeniny a vykonanej angioplastike tepien došlo k obnoveniu prekrvenia a rozvoja takzvaného reperfúzneho syndrómu, ktorý sa prejavuje opuchom končatiny,“ vysvetlila v pondelkovom vyhlásení nemocnica. Dodala, že opuch bol riešený facsiotómiami, pri ktorých sa narezal obal svalov. Tie majú napomôcť k ústupu opuchu. Exprezident podľa nemocnice spolupracuje pri začatí rehabilitácie.

  Zeman dlhodobo trpí neuropatiou dolných končatín a cukrovkou a pohybuje sa pomocou invalidného vozíka. Vo vážnom stave ho hospitalizovali aj v októbri 2021, keď bol ešte prezidentom. V nemocnici strávil niekoľko týždňov.

  Zdroj :
  TASR

  Autor

  Najnovšie články

  Súvisiace články

  Farmári v Európe protestujú. Kam smeruje európske poľnohospodárstvo?

  OSN: Útokom Iránu na Izrael sa bude zaoberať Bezpečnostná rada

  Politico: Vzniká dohoda na využitie výnosov ruských zmrazených aktív na zbrane

  Biden sa chce zasadiť za právo žien na vykonanie interrupcie

  NHL: Nemec sa pobil s Domim. Matthews dal už svoj 68. gól v sezóne

  F1: Vo veku 86 rokov zomrel Ted Toleman, prvý šéf legendárneho Sennu

  Ukrajinský parlament prijal kontroverzný zákon o nábore nových brancov

  V Kórei sa konajú parlamentné voľby. Vnímané sú ako test popularity prezidenta