Viac

  Matka, ktorá opustila batoľa a odišla na dovolenku, dostala doživotie

  Na doživotné väzenie bez šance na udelenia milosti odsúdil v pondelok súd v USA matku, ktorá svoju 16-mesačnú dcéru nechala v detskej ohrádke a odišla na dovolenku na desať dní. Dieťa v tom čase zomrelo, informovala agentúra AP.

  --- Reklama ---

  Kristel Candelariová (32) sa minulý mesiac priznala k vražde a ohrozeniu dieťaťa v rámci dohody o vine a treste s prokuratúrou v okrese Cyuahoga v americkom štáte Ohio.

  Obvinená podľa úradov zanechala v júni 2023 svoju dcéru Jailyn v ich dome v Clevelande a odišla na dovolenku do Deroitu a do Portorika, odkiaľ dokonca na sociálnych sieťach zverejňovala fotografie.

  Na doživotné väzenie odsúdil v pondelok súd v USA matku, ktorá svoju 16-mesačnú dcéru nechala v detskej ohrádke a odišla na dovolenkuZdroj: Pexels

  Keď sa o desať dní neskôr vrátila domov, zistila, že dieťa v detskej ohrádke nedýcha a zavolala pomoc. Podľa záchranárov bolo dieťa „extrémne dehydrované“ a skonštatovali už len jeho smrť, píše AP.

  --- Reklama ---

  Následná pitva preukázala, že 16-mesačné dievčatko zomrelo na následky vyhladovania a ťažkej dehydratácie. Podľa záchranárov a polície bolo dieťa nájdené na podložke znečistenej močom a výkalmi, uvádza denník Daily Mail.

  „Presne ako ste vy nepustili Jailyn z jej väzenia, by ste mali stráviť zvyšok vášho života v cele bez slobody. Jediným rozdielom bude, že väznica vás aspoň nakŕmi a napojí, čo ste jej vy odopreli,“ uviedol sudca Brendan Sheehan.

  Candelariová, ktorá údajne podľa svojich obhajcov trpí depresiami a ďalšími bližšie nešpecifikovanými psychickými ťažkosťami, uviedla, že denne sa modlí za odpustenie a dodala, že sa nesnaží ničím ospravedlniť svoj čin, cituje AP.

  Zdroj :
  TASR

  Autor

  Najnovšie články

  Súvisiace články

  Polícia v Paríži zadržala podozrivého muža z iránskeho konzulátu

  F1: Stroll ovládol jediný tréning na VC Číny. Druhý skončil Piastri, tretí Verstappen

  Izrael v noci zaútočil na Irán. Ide o odvetu za jeho víkendový útok

  Európa chce od Číny dve veci. Nie je však isté či ich dostane

  NHL: Tampa Bay sa pred play off naladila víťazstvom nad Torontom

  Amsterdam zaviedol nové opatrenia proti masovému turizmu

  Bezpečnostné orgány v Rumunsku oznámili, že do krajiny vstúpili ruskí špióni, ktorí boli infiltrovaní medzi ukrajinskými utečencami.

  Rumuni medzi ukrajinskými utečencami zachytili ruských špiónov

  Český Senát umožnil, aby boli prijaté nové pravidlá pre partnerstvá párov rovnakého pohlavia. Môžu byť prijaté už vo štvrtok.

  Český senát umožnil prijatie nových pravidiel pre zväzky párov rovnakého pohlavia