Viac

  Maradonove deti chcú vystavovať telo ich otca v mauzóleu

  Deti zosnulej futbalovej legendy Diega Armanda Maradonu požiadali súd v Argentíne, aby povolil prevoz jeho tela zo súkromného cintorína, kde je pochovaný, do nového mauzólea v hlavnom meste Buenos Aires. Chcú tak umožniť fanúšikom z celého sveta, aby ho mohli navštevovať a vzdávať mu hold. Pozostalí svoju žiadosť adresovali listom, v ktorom uviedli, že prevoz ich otca si žiadajú všetci dediči.

  --- Reklama ---

  Mauzóleum s názvom „Memorial del Diez“ ležiace v mestskej časti Puerto Madero je podľa pozostalých bezpečnejšie miesto, ako je to súčasné. „Chceme, aby ľudia z celého sveta mohli navštevovať svoj idol a jedného z najväčších Argentínčanov v dejinách,“ stojí v liste detí, ktoré prišli o svojho otca 25. novembra 2020.

  Deti zosnulej futbalovej legendy Diega Maradonu požiadali súd v Argentíne, aby povolil prevoz jeho tela do nového mauzólea v Buenos Aires.

  Maradona, ktorý v roku 1986 priviedol Argentínu k titulu majstra sveta, je pochovaný na súkromnom cintoríne Jardín de Bella Vista v meste San Miguel asi 50 kilometrov severozápadne od Buenos Aires. Puerto Madero, neďaleko Río de La Plata, je rušná štvrť v hlavnom meste s reštauráciami a barmi, ktoré sú navštevované turistami.

  Súhlas súdu v danej veci je potrebný z dôvodu prebiehajúceho trestného konania voči ôsmim zdravotníckym pracovníkom, ktorí boli zainteresovaní do starostlivosti o Maradonu pred jeho smrťou. Vo svojej žiadosti Maradonove deti uviedli, že na tele boli vykonané príslušné vyšetrenia a požiadali o prevoz s dostatočnými zárukami bezpečnosti a dôvernosti.

  --- Reklama ---

  Maradona je považovaný za jedného z najlepších hráčov vo futbalovej histórii. Zúčastnil sa na štyroch majstrovstvách sveta v rokoch 1982 až 1994 a v roku 2010 bol trénerom národného tímu Argentíny.

  Zdroj :
  SITA

  Autor

  Najnovšie články

  Súvisiace články

  Takmer polovica Poliakov nesúhlasí so vstupom krajiny do eurozóny. Poukázali na to výsledky prieskumu poľského CBOS.

  Takmer polovica Poliakov nesúhlasí s prijatím eura

  Hokejové zlato oslavujú v Česku všetci. Aj prezident

  Voľby do europarlamentu: Hlas bude platný, aj keď volič odovzdá prázdny lístok

  Český prezident Pavel budúci týždeň navštívi Jordánsko. Privezie aj pomoc obyvateľom Gazy

  Frühauf: Tatar je skvelý kapitán, vplýval v kabíne aj na ľade

  budúcnosti rímskokatolíckej cirkvi

  Pápež uznal zázrak „Božieho influencera“ a otvoril tým cestu k jeho kanonizácii

  Nórsko

  Nórsko uzavrie svoje hranice pre ruských turistov

  komár

  Na Morave pri slovenských hraniciach sa množia kalamitné komáre. Epidemiólogovia upozorňujú na viaceré riziká