Viac

  Legendárne dvere z filmu Titanic nedali fanúšikom spávať. Teraz sa vydražili za vyše 700-tisíc dolárov

  Legendárne dvere z filmu Titanic z roku 1997 sa vydražili na aukcii za 718.750 dolárov (663.837 eur). TASR o tom informuje v stredu podľa správy denníka The Guardian.

  --- Reklama ---

  Dvere vo filmovom príbehu poslúžili k záchrane postavy Rose, stvárnenej herečkou Kate Winsletovou. Od uvedenia filmu sa však diskutuje o tom, či sa pomocou nich nemohol zachrániť aj jej filmový partner Jack, ktorého si zahral Leonardo DiCaprio. Jack si totiž vo filme uvedomil, že na dverách – plávajúcich po potopení Titanicu na hladine Atlantiku – sa udrží len jedna osoba a svoje miesto tak prenechal Rose.

  Špekulácie o tom, či Jackova smrť nebola zbytočná, sa v roku 2022 pokúsil definitívne ukončiť režisér snímky James Cameron. Objednal si „dôkladnú forenznú analýzu s expertom na podchladenie“ vykonanú v ľadovej vode a dvoma kaskadérmi s rovnakou hmotnosťou, ako mali obe ústredné postavy. Výsledkom bolo, že naozaj mohla v takýchto podmienkach prežiť len jedna osoba.

  Zdroj: Profimedia

  Cameron však pripustil, že k úmrtiu Jacka došlo aj z menej vedeckých dôvodov: „Musel zomrieť. Je to ako z Rómea a Júlie. Je to film o láske, obete a smrteľnosti. Láska sa meria obetou.“

  --- Reklama ---

  Na internetovej dražbe organizovanej spoločnosťou Heritage Auctions s názvom Treasures from Planet Hollywood, ktorá trvala niekoľko dní, v pondelok vydražili aj šifónové šaty, ktoré mala Winsletová oblečené vo finále Titanicu (za 125.000 dolárov), bič Indiana Jonesa z filmu Chrám skazy (525.000 dolárov) či sekeru Jacka Nicholsona z filmu Osvietenie (125.000 dolárov).

  Predala sa tiež bowlingová guľa s červenou ružou Billa Murraya z filmu Kingpin (za 350.000 dolárov) či čierny superhrdinský oblek Tobeyho Maguirea zo snímky Spider-Man 3 (za 125.000 dolárov) a ďalšie filmové artefakty.

  Zdroj :
  TASR

  Autor

  Najnovšie články

  Súvisiace články

  Farmári v Európe protestujú. Kam smeruje európske poľnohospodárstvo?

  OSN: Útokom Iránu na Izrael sa bude zaoberať Bezpečnostná rada

  Politico: Vzniká dohoda na využitie výnosov ruských zmrazených aktív na zbrane

  Biden sa chce zasadiť za právo žien na vykonanie interrupcie

  NHL: Nemec sa pobil s Domim. Matthews dal už svoj 68. gól v sezóne

  F1: Vo veku 86 rokov zomrel Ted Toleman, prvý šéf legendárneho Sennu

  Ukrajinský parlament prijal kontroverzný zákon o nábore nových brancov

  V Kórei sa konajú parlamentné voľby. Vnímané sú ako test popularity prezidenta