Viac

  Každá škola dostane policajta. Slovensko sa snaží bojovať s násilím nielen medzi študentmi

  Šikana a násilie na školách sú globálnym problémom, ktorý neobišiel ani Slovensko. Počet prípadov každým rokom stúpa a v určitých situáciách sú aj samotní učitelia bezmocní. Ako informuje portál tvnoviny.sk, kompetentným táto skutočnosť nie je ľahostajná a podnikajú voči nej radikálne kroky.

  --- Reklama ---

  V rámci preventívneho programu, ktorý má školopovinné deti usmerniť a zároveň čiastočne eliminovať násilie (nielen) v priestoroch školy, sa do terénu vydá až 2050 príslušníkov policajného zboru. Niekoľko z nich poputuje do Šale, kde je situácia v posledných rokoch alarmujúca. V jednej z miestnych škôl pravidelne učitelia žiakom zabavujú nebezpečné predmety ako elektronické cigarety, zapaľovače či dokonca boxery.

  škola, trieda, SlovenskoZdroj: TASR

  „Doba je zlá. Mnohé deti sú svojím spôsobom vychovávané na ulici, agresivita pomaličky stúpa,“ hovorí riaditeľ Základnej školy Jána Hollého v Šali pre tvnoviny.sk. Aby neboli pedagogickí pracovníci na vyhrotené a nebezpečné situácie sami, pomôžu im práve nasadení policajti.

  Policajt nebude v škole nepretržite

  Podľa momentálne dostupných informácií nebudú pridelení policajti hliadkovať v školách nepretržite. Prídu na vyžiadanie učiteľa či riaditeľa, a pokiaľ sa tak nestane, dvakrát ročne prídu na preventívnu obhliadku. Tento krok sa stretol s pozitívnou reakciou aj zo strany psychológa, podľa ktorého má potenciál redukovať negatívne sociálno-patologické javy. „Je to lepšia akcia, ako nerobiť nič,“ vyjadrila sa pre tvnoviny.sk klinická psychologička Marta Zaťková.

  dopravný policajt, príslušník policajného zboru, Račianske mýtoZdroj: TASR

  Autor

  Michaela Molnárová
  Michaela Molnárová
  Na EMEFKA Daily pokrývam predovšetkým aktuálne dianie zo zahraničia, cudzie mi však nie sú ani rôznorodé kuriozity z oblasti šoubiznisu.

  Najnovšie články

  Súvisiace články

  Väčšina Slovákov má záujem o investovanie do kryptomien, ukázal prieskum

  Správa, ktorá nepoteší slovenských fajčiarov. Elektronické cigarety a nikotínové vrecúška budú drahšie

  Vo výrobnej hale v Sučanoch vypukol požiar, horí aj strecha

  Slováci nedôverujú médiám. Prieskum priniesol najhorší výsledok za 8 rokov

  Slovensko sa v Svetovej ročenke konkurencieschopnosti prepadlo o šesť priečok

  Obrovské prekvapenie. Slovenskí futbalisti zdolali tretí najlepší tím na svete

  Policajt mimo služby začul dron a odhalil pašované cigarety

  Muž roky týral ženu v garáži, už je v rukách polície