Viac

  K MDŽ sa vyjadrili Korčok i Pellegrini. Toto odkazujú Slovenkám

  Ženy sa v praxi stále stretávajú so stereotypmi, predsudkami a prekážkami. Upozornil na to kandidát na prezidenta Ivan Korčok pri príležitosti Medzinárodného dňa žien. Je podľa neho potrebné vytvárať ženám také podmienky, aby šance na úspech, zdravie a dôstojný život boli rovnaké pre všetkých.

  --- Reklama ---

  „Bohužiaľ, viac ako 15 rokov máme ako krajina nedoriešený problém s miestami v škôlkach, roky sa hovorí o nevhodnom prístupe k rodiacim ženám a ich deťom v pôrodniciach a najohrozenejšie chudobou sú u nás samoživiteľky,“ poznamenal Korčok.

  Mrzí ho, že pôvodný význam MDŽ sa zmenil. „Namiesto oslavy žien a pripomenutia si boja za rovnosť sa postupne z tohto dňa stal sviatok, keď sa muži poďakujú ženám za ich neplatenú prácu kvetmi či čokoládou,“ povedal.

  Občiansky kandidát na post prezidenta Ivan Korčok zatvára transparentný účet, pretože dosiahol limit darov na kampaň vo výške 500-tisíc eur.Zdroj: TASR

  Miera rovnosti žien a mužov je podľa neho aj vizitkou politikov. „Všetci by sme voči nim mali mať čo najvyššie nároky. Namiesto toho registrujeme pokusy znížiť premlčacie lehoty za znásilnenie, vidíme absolútne nepochopenie problémov žien zo strany poslancov, počúvame vulgarizmy z úst vládnych politikov voči najvyššej ústavnej činiteľke. Toto sa musí skončiť,“ uzavrel prezidentský kandidát.

  --- Reklama ---

   A čo Pellegrini?

  Predseda parlamentu Peter Pellegrini (Hlas-SD) sa pri príležitosti Medzinárodného dňa žien poďakoval všetkým ženám a zaželal im všetko najlepšie k sviatku. Urobil tak na sociálnej sieti.

  „Ste mamičkami, niektoré už aj babičkami, staráte sa o svoje deti či vnúčatá, o svojich manželov a partnerov a robíte všetko pre to, aby v našom živote fungovalo všetko tak, ako má. Patrí vám za to obrovská vďaka,“ uviedol.

  P. Pellegrini: Nikdy nedovoľme, aby sa opakovala tragédia holokaustuZdroj: TASR

  Autor

  Najnovšie články

  Súvisiace články

  Pri elektronických testoch na vodičský preukaz je neúspešnosť Slovákov vyššia

  banka, výber z bankomatu, peniaze, mBank

  Klienti jednej z najväčších bánk na Slovensku si priplatia. Už čoskoro zmení svoj cenník poplatkov

  Na pozíciu eurokomisára vláda navrhne Maroša Šefčoviča

  Nemôžeme brať na ľahkú váhu, že nás niekto chce dostať z Európskej únie, hovorí Ódor

  Ministrovi práce a sociálnych vecí sa podarilo nájsť zdroje na zvýšenie dodatočného jednorazového príspevku pre všetkých dôchodcov.

  Dôchodcovia ocenili návrh SNS na prenos rekreačných poukazov seniorom

  Poznáme dôvod, prečo sa zrušil príspevok na zuby. Zdravotné poisťovne pripravujú nové benefity

  Väčšina Ukrajincov si myslí, že aj v prípade redukcie pomoci zo Západu, by krajina mala pokračovať v boji za oslobodenie okupovaných oblastí.

  Slováci v priebehu necelých dvoch dní vyzbierali viac ako milión eur na muníciu pre Ukrajinu

  Pod zámienkou investovania peňazí do kryptomien podvodníci pripravili poškodeného o viac ako 100-tisíc eur.

  Polícia vyšetruje kryptomenový podvod, poškodený prišiel o viac ako 100-tisíc eur