Viac

  Hviezda slovenskej cyklistiky Peter Sagan má vážne zdravotné problémy. Čaká ho operácia v zahraničí

  V minulosti elitného slovenského reprezentanta v cestnej cyklistike Petra Sagana čaká operácia srdca. Ako informuje web sport24.sk, tridsaťštyriročného žilinského rodáka trápi abnormálna tachykardia. A to môže nabúrať aj jeho plány v lete štartovať v horskej cyklistike na OH v Paríži.

  --- Reklama ---

  Sagan počas ostatného víkendu spadol počas pretekov, ktoré však napokon dokončil. „Hneď po nich začal riešiť problémy so srdcom. Saganovi sa po pretekoch ihneď vybavil scenár Sonyho Colbrelliho, ktorý musel pre problémy so srdcom ukončiť kariéru. Tourminátorova tepová frekvencia presahovala 200 úderov za minútu, čo sa doposiaľ v jeho kariére ešte nestalo. Maximum sa vždy pohyboval okolo 190 úderov za minútu. Údaje z meracích zariadení ako prvý zanalyzoval tréner Patxi Vila,“ referuje sport24.sk.

  Slovenský reprezentant sa mal hneď obrátiť na kardiológa Roberta Corsettiho, ktorého pozná od začiatku profesionálnej kariéry. „V utorok už sedel v jeho ordinácii v Imole. V ten istý deň a aj v stredu absolvoval niekoľko testov vrátane testu maximálnej námahy na cykloergometri,“ uviedol spomenutý zdroj.

  Testy potvrdili, že pri vysokej intenzite fyzickej námahy u slovenského jazdca prudko vzrastie tep. „Sagan so svojim tímom sa ihneď rozhodli, že podstúpi operáciu srdca – abláciu na kontrolu elektrických impulzov. Operovať ho budú vo vychýrenej univerzitnej nemocnici Lancisi v Ancone pod vedením profesora Antonia Della Russa za prítomnosti samotného doktora Corsettiho,“ doplnil sport24.sk. Súčasťou zákroku je aj zavedenie katétra priamo do srdca.

  --- Reklama ---

  Podľa lekárov nie je dôvod na pesimizmus, pretože operácia ani samotné problémy by nemali byť prekážkou v pokračovaní Saganovej kariéry.

  Zdroj: TASR - Henrich Mišovič
  Zdroj :
  SITA

  Autor

  Najnovšie články

  Súvisiace články

  Z dôvodu vážnej dopravnej nehody na diaľnici D1 v smere z Trnavy do Trenčína polícia uzavrela diaľnicu D1, a to už od križovatky Trnava.

  Ďalší útok medveďa na Slovensku. Na miesto smeruje záchranársky vrtuľník

  Slovenský hrubý domáci produkt (HDP) na obyvateľa podľa parity kúpnej sily bol v minulom roku v rámci EÚ štvrtý najslabší.

  Koľko Slovákov má finančnú rezervu? Toto číslo ťa možno šokuje

  Fico by chcel na poste predsedu parlamentu Andreja Danka

  SNS navrhuje, aby mohli zamestnanci rekreačný poukaz preniesť na rodiča

  Priemerná nominálna mesačná mzda zamestnanca v hospodárstve SR dosiahla v roku 2023 hodnotu 1430 eur. Medziročne sa zvýšila o 9,7 %.

  Nominálne mzdy rástli vo všetkých odvetviach. V niektorých však naďalej klesala zamestnanosť

  Vážna autonehoda v Košiciach. Hlásia niekoľko zranených

  Belgicko vyšetruje podozrenia, že Rusko sa snaží ovplyvniť eurovoľby

  Eurokomisia

  Európska komisia má obavy, či bude Slovensko vedieť zaručiť, že sa nebudú rozkrádať financie z Plánu obnovy