Viac

  Hranica SR a ČR bude zadefinovaná novou zmluvou

  Vláda dnes odobrila novú zmluvu medzi Slovenskom a Českou republikou o spoločnej štátnej hranici. Ako v tejto súvislosti uviedlo ministerstvo vnútra, súčasťou zmluvy bude prehľadná mapa a zoznam súradníc bodov, ktorými je hranica SR a ČR vytýčená. Zároveň rezort zdôraznil, že charakter hraničnej čiary medzi oboma štátmi je od roku 2011 nepohyblivý.

  --- Reklama ---

  „Vypracovanie a uzavretie novej zmluvy o štátnej hranici s Českou republikou sa navrhuje najmä z dôvodu zjednodušenia schvaľovacieho procesu a sprístupnenia aktualizovaných údajov o štátnej hranici v hraničnom dokumentárnom diele, ktoré je verejne prístupné. Podstata zmeny spočíva v tom, že hraničné dokumentárne dielo, ktoré je v súčasnosti možné aktualizovať až po ukončení komplexného preskúšania celej štátnej hranice, viac nebude súčasťou medzinárodnej zmluvy,“ vysvetlilo ministerstvo vnútra.

  Hranica SR a ČRZdroj: Shutterstock

  Podľa zmluvy vzájomná hranica SR a ČR prebieha po priamej spojnici po sebe nasledujúcich hraničných bodoch od bodu styku štátnych hraníc zmluvných strán a Poľska (Beskydy) až k bodu styku štátnych hraníc zmluvných strán a Rakúska (Dyje-Morava). „Zmeny priebehu štátnej hranice môžu byť vykonané iba na základe medzinárodnej zmluvy,“ konštatuje dokument.

  Zdroj :
  SITA

  Autor

  Najnovšie články

  Súvisiace články

  Väčšina Slovákov má záujem o investovanie do kryptomien, ukázal prieskum

  Správa, ktorá nepoteší slovenských fajčiarov. Elektronické cigarety a nikotínové vrecúška budú drahšie

  Vo výrobnej hale v Sučanoch vypukol požiar, horí aj strecha

  Slováci nedôverujú médiám. Prieskum priniesol najhorší výsledok za 8 rokov

  Slovensko sa v Svetovej ročenke konkurencieschopnosti prepadlo o šesť priečok

  Obrovské prekvapenie. Slovenskí futbalisti zdolali tretí najlepší tím na svete

  Policajt mimo služby začul dron a odhalil pašované cigarety

  Muž roky týral ženu v garáži, už je v rukách polície