Viac

  Francúzi zatkli už deväť osôb v súvislosti s útokom na autobus futbalistov Lyonu

  Francúzska polícia zatkla deväť osôb a pátra po ďalších v súvislosti s nedeľňajším útokom na autobus s futbalistami tímu Olympique Lyon pred zápasom na pôde klubu Olympique Marseille.

  --- Reklama ---

  Fanúšikovia domácich totiž zahádzali tímový autobus rôznymi predmetmi, čo spôsobilo rozbitie niekoľkých okien a zranenia trénera Fabia Grossa aj jeho asistenta Raffaeleho Longa. Duel sa napokon nekonal a odložili ho na neurčito, keďže podobe dopadli aj autobusy s priaznivcami hostí.

  Hanebný útok

  Podľa francúzskeho ministra vnútra Geralnda Darmanin zranenie utrpelo aj päť policajtov. „Hanba a znechutenie,“ hlásil na titulke popredný denník L’Équipe pri fotografii so zakrvavenou hlavou kouča Grossa. Podľa agentúry AP za nechutný incident neponesie následky domáci klub z Marseille, keďže sa stal mimo štadióna Stade Vélodrome. Zodpovednosť teda nesú bezpečnostné zložky.

  Tréner hostí Grosso utrpel hlbokú reznú ranu nad ľavým okom, ktorá si vyžiadala zašívanie. Hlavu mu omotali veľkým obväzom. Na uvedené už reagoval aj prezident Medzinárodnej futbalovej federácie (FIFA) Gianni Infantino, ktorý vyhlásil: „Násilie nemá miesto vo futbale, na ihrisku ani mimo neho. Všetci hráči, tréner aj fanúšikovia musia byť v bezpečí, aby si mohli užívať náš šport,“ povedal Infantino a vyzval kompetentné orgány, aby prijali adekvátne kroky.

  --- Reklama ---
  Polícia zatkla 9 osôb spojených s útokom na autobus s futbalistamiZdroj: TASR

  Podľa francúzskej ministerky športu Amélie Oudéaovej-Castérovej by kluby aj fanúšikovia mali prevziať zodpovednosť. Vyzvala na tvrdšie tresty pre tých, ktorí sú strojcami problémov. Aj podľa prezidenta domáceho klubu Pabla Longoriu bol nedeľňajší útok neakceptovateľný a za tím z Marseille poprial trénerovi Grossovi skoré uzdravenie. „Hŕstka bezohľadných ľudí pokazila oslavu pre 65-tisíc fanúšikov,“ uviedol klub z Marseille.

  Nepriateľstvo medzi fanúšikmi

  Aj priamo na tribúnach Stede Vélodrome sa ešte pred oficiálnym odkladom duelu udialo niekoľko incidentov medzi priaznivcami oboch táborov. Skupina fanúšikov hostí napríklad použila rasistické gestá k podporovateľom domácich. Klub z Lyonu už vyhlásil, že si vyžiadal zábery z bezpečnostných kamier a po identifikácii previnilcov ich „dostane z tribún“.

  Mimoriadne napätá atmosféra medzi klubmi z Marseille a Lyonu trvá už istý čas. Pred desiatimi rokmi sa fanúšikovia oboch tímov pobili pri náhodnom stretnutí na čerpacej stanici, keď cestovali na zápasy svojich tímov. Krvavý stret si vtedy vyžiadal 17 zranených a odvtedy sú vzájomné súboje oboch klubov vybičované.

  V aktuálnej tabuľke Ligue 1 sú hráči z Marseille na 9. priečke, Lyonu patrí posledná 18. pozícia.

  Zdroj :
  SITA

  Autor

  Najnovšie články

  Súvisiace články

  Erdogan to Švédsku neuľahčuje. Jeho vstup do NATO podmienil predajom amerických stíhačiek F-16

  Putin bude opäť kandidovať v nadchádzajúcich prezidentských voľbách

  Netanjahu: Ak sa Hizballáh rozhodne začať vojnu s Izraelom, potom sa Bejrút a južný Libanon zmení na Gazu

  NHL: Tampa s Černákom zdolala Pittsburgh. Edmonton natiahol víťaznú sériu na päť zápasov

  Rusko čakajú budúci rok prezidentské voľby. Putin nebude mať žiadnu konkurenciu

  V Zambii v stredu zachránili 49-ročného muža zo zavalenej bane na severe krajiny, v podzemí strávil takmer týždeň.

  Zo zavalenej bane zachránili jedného muža, strávil tam takmer týždeň

  Nemecko sa vzdalo snáh o vrátenie sochy, ktorú Mussolini predal Hitlerovi

  Počas televíznej Priamej linky s Vladimirom Putinom by chcela väčšina Rusov dostať odpoveď na otázku, kedy sa skončí vojna s Ukrajinou.

  Väčšina Rusov by sa Putina v televíznej priamej linke opýtala, kedy sa skončí vojna