Viac

  Colníci spálili prepadnutý tovar za takmer pol milióna eur

  Colný úrad Prešov zlikvidoval v tomto mesiaci tovar, ktorý prepadol v prospech štátu, v celkovej hodnote takmer pol milióna eur. Ako informovala hovorkyňa Colného úradu v Prešove Katarína Bebčáková, tovar putoval do spaľovne v Košiciach. Skončili v nej tabakové výrobky za viac ako 455-tisíc eur, ale aj ďalší tovar.

  --- Reklama ---

  Príslušníci finančnej správy Colného úradu Prešov likvidovali v minulom týždni odevy, obuv, hračky, parfumy, hodinky, kabelky, peňaženky a slnečné okuliare. Celkovo počas dvoch dní zlikvidovali 5 567 kusov tovaru v celkovej hodnote prevyšujúcej 36-tisíc eur. „Tento tovar príslušníci finančnej správy zaistili a v súvislosti s podozrením porušovania práv duševného vlastníctva sa obrátili na majiteľov ochranných známok, ktorí súhlasili s jeho zničením,“ uviedla Bebčáková.

  colný úrad prešovZdroj: Finančná správa

  Ďalší likvidovaný tovar Colný úrad Prešov zabezpečil v rámci výkonu daňového dozoru počas viacerých kontrolných akcií v prevádzkach, alebo pri iných bežných kontrolách. „Dôvodom zabezpečenia vo väčšine prípadov bola skutočnosť, že dotknutá osoba nevedela v súlade so zákonom preukázať pôvod a spôsob nadobudnutia tovaru,“ vysvetlila hovorkyňa úradu. Tovar podľa nej zabezpečili aj v súvislosti s predajom tabakových výrobkov označených neplatnou kontrolnou známkou.

  Celkovo takto zlikvidovali viac ako 102-tisíc kusov spotrebiteľských balení cigariet, vyše 200 kusov bezdymových tabakových výrobkov, takmer 0,7 kilogramu tabaku do vodných fajok a dva kusy spotrebiteľských balení tabaku. „Celková hodnota likvidovaných tabakových výrobkov predstavuje viac ako 455-tisíc eur,“ dodala Bebčáková s tým, že fyzická likvidácia tovaru bola uskutočnená pod dohľadom colného úradu spálením v spaľovni odpadov.

  Zdroj :
  SITA

  Autor

  Najnovšie články

  Súvisiace články

  Väčšina Slovákov má záujem o investovanie do kryptomien, ukázal prieskum

  Správa, ktorá nepoteší slovenských fajčiarov. Elektronické cigarety a nikotínové vrecúška budú drahšie

  Vo výrobnej hale v Sučanoch vypukol požiar, horí aj strecha

  Slováci nedôverujú médiám. Prieskum priniesol najhorší výsledok za 8 rokov

  Slovensko sa v Svetovej ročenke konkurencieschopnosti prepadlo o šesť priečok

  Obrovské prekvapenie. Slovenskí futbalisti zdolali tretí najlepší tím na svete

  Policajt mimo služby začul dron a odhalil pašované cigarety

  Muž roky týral ženu v garáži, už je v rukách polície