Viac

  Dolinková: O interrupčnej tabletke má koaličná rada diskutovať po lete

  Otázku zavedenia medikamentóznej formy interrupcie by mala riešiť koaličná rada po letných prázdninách. Uviedla to ministerka zdravotníctva Zuzana Dolinková (Hlas-SD) počas hodiny otázok v pléne Národnej rady (NR) SR v uplynulom týždni. Pripomenula, že odborníci podporujú zavedenie tzv. interrupčnej tabletky a jej podávanie výlučne v zdravotníckom zariadení do siedmeho týždňa tehotenstva.

  --- Reklama ---

  Dolinková pred poslancami uviedla, že každá úprava, ktorá sa týka etických aspektov, sa prerokúva na koaličnej rade. „Bolo mi prisľúbené, že po letných prázdninách by mala byť koaličná rada k takýmto etickým otázkam, takže verím, že na jeseň by sme sa k tomu mohli dopracovať,“ uviedla k téme interrupčnej tabletky.

  Rezort zdravotníctva pristupuje podľa nej k týmto otázkam s rešpektom. „Po prerokovaní na koaličnej rade následne spustíme aj proces, tak ako som opakovane deklarovala,“ povedala.

  Otázku používania medikamentóznej formy interrupcie podľa Dolinkovej detailne prerokovala odborná obec, ktorá ju podporila a zhodla sa na tom, že jej vykonanie, teda podanie lieku, má v podmienkach SR prebiehať výlučne v zdravotníckom zariadení pod medicínskym dohľadom a len v prípadoch do siedmeho týždňa tehotenstva.

  Nová nemocnica v BratislaveZdroj: TASR - Jaroslav Novák
  Zdroj :
  TASR

  Autor

  Najnovšie články

  Súvisiace články

  Druhá zahraničná cesta prezidenta Petra Pellegriniho viedla do Poľska, kde ho dnes vo Varšave prijal poľský prezident Andrzej Duda.

  Prezident SR odsúdil streľbu na D. Trumpa a prerastanie násilia do politiky

  Po páde stanu na festivale Pohoda zasahovalo 30 hasičov

  Polícia začala pre pád stanu na festivale Pohoda trestné stíhanie

  Slovensko zažíva energetickú kalamitu. Bez prúdu je viac ako 10-tisíc domácností na celom území krajiny

  Pandemická skupina má o zdravotných predpisoch rokovať opäť v auguste

  Hygienickým požiadavkám na kúpanie nevyhoveli 4 vodné plochy a jedno kúpalisko

  Ak potrebujú slovenské domácnosti šetriť, 66 % z nich obmedzí najmä nákupy oblečenia. Vyplýva to z prieskumu spoločnosti KRUK.

  Slováci riešia obsah svojej poistky až, keď je neskoro

  podvodom vylákali takmer 30-tisíc eur

  Viac než polovica zamestnancov považuje možnosť pracovať z domu za samozrejmosť, ukázal prieskum