Viac

  Bez hotovosti chcú ísť na festival takmer dve tretiny Slovákov, ukázal prieskum

  Letná festivalová sezóna sa pomaly rozbieha. Tradičné festivalové aktivity sú však v súčasnosti ovplyvnené aj meniacimi sa potrebami mladších generácií. Tie požadujú možnosť bezhotovostnej platby. Bez hotovosti tak chcú ísť na festival takmer dve tretiny Slovákov. Vyplynulo to z prieskumu Visa.

  --- Reklama ---

  Festivalu sa toto leto plánuje zúčastniť takmer 64 % z opýtaných. Viac než 7 z 10 Slovákov považuje digitálne platby za najpohodlnejší spôsob platby. Často diskutované predplatené náramky zaradilo medzi svoje preferencie iba menej než 5 % Slovákov. Polovica respondentov následne preferuje vrátenie peňazí za zálohované poháre na svoju kreditnú kartu.

  „Bezhotovostné platby sú rýchle, pohodlné a predovšetkým bezpečné. Bezpečnosť hrá na festivaloch veľkú úlohu. Zvyčajne sú tam davy ľudí a hotovosť sa môže veľmi ľahko stratiť alebo odcudziť,“ hovorí country manažérka Visa pre Slovensko Ľubica Gubová. Zároveň si myslí, že ľudia radi prijímajú praktické inovácie, ktoré zjednodušujú život. „Napríklad v platbách telefónom alebo hodinkami sme na európskej špičke a festivalové prostredie nebude výnimkou,“ uviedla Gubová.

  Zdroj: Shutterstock

  V prípade platieb prostredníctvom telefónu alebo inteligentných hodiniek poskytuje dodatočnú úroveň zabezpečenia aj tokenizácia. Tá umožňuje nahradiť číslo platobnej karty jedinečným tokenom. Tým sa z procesu platby odstránia citlivé údaje. V prípade straty telefónu alebo hodiniek sa vygeneruje nový token a službu tak nie je možné zneužiť.

  --- Reklama ---

  Ak by na festivale existovala možnosť bezhotovostnej platby, pozitívne by to ovplyvnilo účasť takmer 67 % opýtaných. Za najpohodlnejší spôsob platby na festivaloch považuje platobnú kartu viac než 42 % ľudí.

  Zdroj :
  SITA

  Autor

  Najnovšie články

  Súvisiace články

  Druhá zahraničná cesta prezidenta Petra Pellegriniho viedla do Poľska, kde ho dnes vo Varšave prijal poľský prezident Andrzej Duda.

  Prezident SR odsúdil streľbu na D. Trumpa a prerastanie násilia do politiky

  Po páde stanu na festivale Pohoda zasahovalo 30 hasičov

  Polícia začala pre pád stanu na festivale Pohoda trestné stíhanie

  Slovensko zažíva energetickú kalamitu. Bez prúdu je viac ako 10-tisíc domácností na celom území krajiny

  Pandemická skupina má o zdravotných predpisoch rokovať opäť v auguste

  Hygienickým požiadavkám na kúpanie nevyhoveli 4 vodné plochy a jedno kúpalisko

  Ak potrebujú slovenské domácnosti šetriť, 66 % z nich obmedzí najmä nákupy oblečenia. Vyplýva to z prieskumu spoločnosti KRUK.

  Slováci riešia obsah svojej poistky až, keď je neskoro

  podvodom vylákali takmer 30-tisíc eur

  Viac než polovica zamestnancov považuje možnosť pracovať z domu za samozrejmosť, ukázal prieskum